روزنامه‌نگار ایرانی به‌ اتهام 'اهانت به معصومین' بازداشت شد

امیرحسین میراسماعیلی حق نشر عکس TWITTER
Image caption امیرحسین میراسماعیلی به اتهام اهانت به معصومین بازداشت شد

امیرحسین میراسماعیلی، روزنامه‌نگار روزنامه جهان صنعت به دلیل انتشار توییتی که عده‌ای آن را توهین به امام هشتم شیعیان تلقی کردند، بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم٬ روز دوشنبه سوم اردیبهشت‌ماه قوه قضاییه اعلام کرد که آقای میراسماعیلی به اتهام "اهانت به معصومین" توسط دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است. امروز آقای میراسماعیلی در توییترش از بازداشت خود خبر داد.

این روزنامه‌نگار و طنزنویس، در واکنش به صحبت‌های احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و این که رقص و موسیقی را هتک حرمت امام رضا، امام هشتم شیعیان خوانده بود، توییتی را منتشر کرد و بعد از مواجه شدن با انتقادهای تند و توییت‌هایی که خواستار مجازات او شده بودند، آن را پاک کرد.

خبرگزاری قوه قضاییه ایران، به نقل از "یک منبع آگاه امنیتی" گزارش داده است که آقای میراسماعیلی در فرودگاه امام خمینی تهران و "در حین متواری شدن از کشور به قصد گرجستان دستگیر و تحویل مرجع قضایی گردید".

برخی کاربران توییتر نام آقای میراسماعیلی را به هشتگ تبدیل کردند و با استفاده از آن و هشتگ "خبرنگار هتاک"، خواستار برخورد روزنامه جهان صنعت و قوه قضاییه با او شدند. او بعد از پاک کردن توییت خود متنی را منتشر کرد و طی آن عذرخواهی کرد و نوشت "از ساحت مقدس امام رافت و عطوفت طلب عفو و بخشش دارم و پناه می‌برم به خداوند از اینکه ناخواسته مرتکب گناهی شده باشم." او در توییت دیگری نوشت که برخی کاربران او را به اسیدپاشی و قتل تهدید کرده‌اند.

روزنامه جهان صنعت در واکنش به انتقادها در توییتی نوشت: "توهین در این روزنامه هیچ جایی ندارد، علی‌الخصوص که به مقدسات یا ائمه اطهار باشد، بنابراین ضمن رد انتساب توئیت توهین‌آمیز آقای امیرحسین میراسماعیلی، تاکید می‌کند همواره احترام به مقدسات و ائمه جزو خط قرمزهای ما می‌باشد و برخورد لازم با ایشان صورت گرفته است."

بعد از انتشار خبر اخراج این روزنامه‌نگار از روزنامه جهان صنعت عده‌ای از کاربران توییتر با هشتگ "نه به جهان صنعت" از آقای میراسماعیلی حمایت کردند و نوشتند این روزنامه باید از کارمندش دفاع می‌کرد.