نازنین زاغری باید در دادگاه دیگری در تهران حاضر شود

نازنین زاغری اتهام ها علیه خود را رد می کند و می گوید برای آشنایی دخترش گابریلا با پدر و مادر خود به ایران رفته بود

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

نازنین زاغری اتهام ها علیه خود را رد می کند و می گوید برای آشنایی دخترش گابریلا با پدر و مادر خود به ایران رفته بود

یک مقام بلندپایه در قوه قضائیه ایران گفته است که به زودی دادگاه دیگری برای رسیدگی به اتهامات نازنین راغری- رتکلیف شهروند بازداشت شده ایرانی- بریتانیایی در تهران برگزار می‌شود.

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران به خبرگزاری مهر گفته است که پرونده خانم زاغری "دو بخش دارد که در مورد یک بخش حکم قطعی است، بخش دوم نیز همچنان مفتوح است".

این مقام قضایی گفته خانم زاغری "اخیرا به دادگاه دعوت شده و صحبت‌هایی هم با وی انجام شده بود... به زودی جلسه بعدی رسیدگی به اتهامات این فرد برگزار می‌شود".

ریچارد رتکلیف همسر خانم زاغری از حضور او در دادگاهی در تهران در روز شنبه (چهار روز پیش) خبر داده و گفته بود همسرش با اتهامات جدیدی روبرو شده است.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه ایران تایید کرده بود که خانم زاغری در شعبه پانزدهم دادگاه عمومی و انقلاب حاضر شده است.

بر اساس این گزارش او خواستار دسترسی به وکیل شده بود و دادگاه هم با قبول درخواست او، هنوز اتهامی علیه‌اش تفهمیم نکرده است.

همزمان ریچارد رتکلیف گفته است که همسرش برای نخستین بار اجازه یافته است تا با سفارت بریتانیا در تهران تماس بگیرد و از قاضی و سفیر درخواست کرده است تا با مرخصی او برای تولد دخترش در ماه آینده موافقت کنند.

اخیرا نیز ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، را ترغیب کرد برای آزادی شهروندان بریتانیایی-ایرانی "به دلایل انساندوستانه" بیشتر تلاش کند.

خانم زاغری - رتکلیف، ۳۹ ساله، هم اکنون در حال سپری کردن دوره محکومیت پنج سال حبس است. او برای دیدار با خانواده‌اش به ایران سفر کرده بود اما هنگام خروج از فرودگاه تهران به همراه دخترش، توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

نازنین زاغری اتهام‌ها علیه خود را رد می‌کند و می گوید برای آشنایی دخترش گابریلا با پدربزرگ و مادربزرگش به ایران رفته بود.