دادستان فردیس کرج: متهم به قتل مریم فرجی نامزد سابق او است

مریم فرجی

منبع تصویر، Social media

دادستان عمومی وانقلاب فردیس کرج اعلام کرد: "فردی که نامزد سابق مریم فرجی بود، چند روز قبل دستگیر شد و با توجه به دلایل و شواهد کافی به قتل اعتراف کرد."

به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، دادستان عمومی و انقلاب فردیس همچنین گفته است : " جسد مقتول که در باغ خواهر قاتل دفن شده بود خارج و جهت اقدامات قانونی به پزشکی قانونی تحویل شد."

ساعاتی پیش از این محمدحسین آقاسی، وکیل مریم فرجی، فعال مدنی و دانشجویی که جنازه‌اش چند روز پیش پیدا شد، در گفتگویی با بی بی سی فارسی گفته بود که در موضوع این پرونده "هنوز رسما چیزی اعلام نشده" است.

وی افزوده بود که خانم فرجی "روز پنج شنبه ۱۴ تیرماه از خانه در کرج خارج می‌شود تا به تهران پیش یکی از دوستانش برود. روز جمعه وقتی خبری از او نمی شود و تلفنش خاموش بود با من که تماس گرفته شد، روز شنبه به مراجع قانونی و سایر نهادهایی مراجعه کردم که فکر می‌کردم ممکن است دستگیر شده باشد، و متوجه شدم در هیچ یک از مراجع تحت تعقیب نبوده یا بازداشت نیست."

وکیل خانم فرجی با اشاره به اینکه خانواده در ادامه به اداره آگاهی فردیس کرج شکایت کرد، افزود: "براساس بررسی‌های انجام شده ماموران متوجه شدند، آخرین کسی که با موکلم تماس گرفته چه کسی بوده و او احضار شد. به دلیل تناقض‌گویی‌های این فرد ماموران به این نتیجه رسیدند که ممکن است او اطلاعاتی داشته باشد."

مریم فرجی، فعال مدنی و دانشجویی، در جریان اعتراضات دی ماه سال گذشته در خیابان انقلاب مدتی بازداشت شده بود. او در دادگاه به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت به سه سال حبس و دوسال ممنوع الخروجی محکوم شد.

آقای آقاسی، وکیل خانم فرجی گفت: "به رای صادره اعتراض کردم و این اعتراض به دادگاه ارجاع داده شده و در انتظار نظر دادگاه هستم."

در همین حال هشتگ مریم فرجی نیز در توییتر داغ شده است، ظرف ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۹ هزار بار توییت شده است.

بیشتر بخوانید: