نوبخت از سخنگویی دولت کنار رفت

محمدباقر نوبخت

منبع تصویر، Tasnim

توضیح تصویر،

آقای نوبخت که علاوه بر سخنگوی دولت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز هست، می‌گوید کماکان در جایگاه ریاست این سازمان باقی خواهد ماند

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت ایران اعلام کرد که با موافقت حسن روحانی رئیس جمهور از این سمت کنار می رود.

وی که تاکنون علاوه بر سخنگوی دولت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز بوده، افزود که کماکان در جایگاه ریاست این سازمان باقی خواهد ماند.

آقای نوبخت امروز سه شنبه ۹ مرداد در توییتر خود نوشت: "از رئیس‌جمهور درخواست نمودم به‌دلیل شرایط جدید اجازه دهند همه توان خود را صرف کمک به ایشان در حوزه برنامه و بودجه نمایم و مسئولیت سخنگویی دولت را از دید دیگری بر عهده بگیرم که خوشبختانه مورد موافقت ایشان نیز قرار گرفت."

محمدباقر نوبخت هفته پیش گفته بود استعفای خود را از سمت ریاست سازمان برنامه و بودجه تقدیم کرده اما آقای روحانی با این استعفا موافقت نکرده است.

بیشتر بخوانید:

آقای نوبخت سوم مرداد به خبرنگاران گفت "آمادگی دارم هرچه سریعتر از دولت کناره‌گیری کنم" و افزود: "نتوانستم اقای رئیس جمهور را برای این کار قانع کنم".

محمدباقر نوبخت دبیرکل حزب اعتدال توسعه و از نزدیک‌ترین افراد در دولت به حسن روحانی است.

در هفته های اخیر و همزمان با بحران های مالی و ارزی در ایران، درخواست هایی برای تغییر آقای نوبخت در سطح افکار عمومی و کارشناسان اقتصادی مطرح شده است.

شماری از منتقدان او را مانع از اجرای تصمیم گیری های برخی وزرای اقتصادی دولت دانسته اند.

در تحولی جداگانه، هفته پیش هیات دولت ایران به ریاست حسن روحانی رای به تغییر ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و جانشینی عبدالناصر همتی داد.

تغییرات اخیر در زمانی انجام شده که دولت حسن روحانی به دلیل افزایش قیمت بی سابقه ارز و سکه طلا، زیر فشار مشدید نتقدان و افکار عمومی قرار دارد.