بی‌بی‌سی: مطلب خبرگزاری میزان 'دعوت به خشونت' علیه کارکنان ماست

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
بی‌بی‌سی چقدر این تهدیدها را جدی می‌داند؟

مدیر خبر بی‌بی‌سی امروز در بیانیه‌ای تهدیدهای اخیر خبرگزاری دستگاه قضایی ایران علیه کارکنان بی‌بی‌سی فارسی را محکوم کرد.

فرن آنسورث، مدیر خبر بی‌بی‌سی گفت: "تازه ترین گزارش خبرگزاری وابسته به دستگاه قضایی ایران تشدید قابل ملاحظه تهدیدها علیه کارکنان بی‌بی‌سی فارسی است که از بعضی از آنها نام برده شده است."

میزان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران، دیروز بی بی سی فارسی را مرکز عملیات روانی علیه ایران توصیف کرده بود و نوشته بود که کارکنان بی‌بی‌سی به سزای اعمالشان خواهند رسید.

سخنگوی سپاه پاسداران سردار رمضان شریف هم دیروز بی‌بی‌سی فارسی را متهم کرده بود که به قول او فرماندهی جنگ رسانه‌ای علیه ایران را به عهده گرفته است.

فرن آنسورث، مدیر خبر بی‌بی‌سی، در این باره گفت: "این گزارش با زبانی که عمدا تحریک آمیز انتخاب شده در واقع دعوت به خشونت علیه روزنامه نگاران ما است. بی‌بی‌سی یک بار دیگر از ایران می خواهد به آزار و اذیت خانواده کارکنان بی‌بی‌سی فارسی و خانواده آنها در ایران پایان دهد. ایران باید به آزادی مطبوعات احترام بگذارد و حق روزنامه نگاران را در سراسر دنیا برای ادامه کارشان در فضایی دور از نگرانی و ترس از خشونت و اذیت و آزار به رسمیت بشناسد."

آنتونی بلانجر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران هم در بیانیه‌ای گفت گزارش میزان "زبان خشونت‌آمیز" دارد و تهدیدی علیه آزادی مطبوعات و رسانه‌ها و همچنین "تهدید جدی به جان کارکنان بی‌بی‌سی" است.

اتحادیه سراسری روزنامه‌نگاران بریتانیا هم بیانیه‌ای در این باره صادر کرد.

میشل استانیسریت، دبیر کل این اتحادیه گفت: "حملات لفظی اخیر مقام‌های ایران علیه اعضای این اتحادیه و کارکنان بی‌بی‌سی فارسی که در آن آنها ضد ایرانی و تروریست پرور خوانده شده‌اند کاملا غیرقابل قبول است و به هیچ وجه صحت هم ندارد."