موضع گیری فرمانده ارتش آمریکا در خاورمیانه علیه قاسم سلیمانی

جوزف ووتل فرماندهی نیروهای آمریکای در منطقه خاورمیانه را برعهده دارد

منبع تصویر، REUTERS

توضیح تصویر،

جوزف ووتل فرماندهی نیروهای آمریکای در منطقه خاورمیانه را برعهده دارد

جوزف ووتل، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، در شبکه توییتر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را مسوول یک "کارزار توسعه‌طلبانه" و "پرهزینه" جمهوری اسلامی در منطقه توصیف کرده است.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) روز یکشنبه (۱۲ اوت) به نقل از ژنرال ووتل در حساب کاربری رسمی این ستاد نوشت: "برای من روشن است که قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران در قلب کارزار فعالیت‌های مخرب، توسعه‌ طلبانه و پرهزینه در منطقه، از جمله در سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن هستند."

در این بیانیه آمده است: "این فعالیت‌های مخرب و بی‌ثبات کننده امنیت و ثبات منطقه را به خطر می اندازد و به نفع مردم ایران نیست."

این در حالیست که مقامات ایرانی بارها حضور نظامی آمریکا را عامل بی‌ثباتی منطقه دانسته و خواهان خروج نیروهای این کشور از خلیج فارس شده اند.

بیشتر بخوانید:

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، هم در سخنرانی ماه گذشته خود درباره ایران به فرمانده شاخه برون مرزی سپاه اشاره کرده و گفته بود: "رهبران حکومت - به خصوص آنهایی که در راس سپاه پاسداران و نیروی قدس آن قرار دارند مانند قاسم سلیمانی - باید پیامدهای دردناک اقدامات خود را بچشند. ما از همه کشورهایی که از رفتار ویرانگر جمهوری اسلامی خسته و بیزار هستند می خواهیم که به کارزار فشار ما (علیه ایران) بپیوندند."

منبع تصویر، KHAMENI.IR

توضیح تصویر،

قاسم سلیمانی خود را "سرباز صفر ولایت" می‌ خواند

با افزایش تنش بین ایران و آمریکا و بر سر توافق هسته ای، قاسم سلیمانی دونالد ترامپ را "قمارباز" و "کاباره‌چی" خواند و خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفته بود: "من حریف تو هستم، نیروی قدس حریف شماست. هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم."

"فرمانده سایه"، "ژنرال بین‌المللی"، "شبح فرمانده"، "فرمانده مرموز"، "کابوس دشمن"، "مالک اشتر زمان"، "ژنرال حاج قاسم" و چندین لقب دیگری که مخالفان و هوادارانش به قاسم سلیمانی داده اند.

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در شرایطی درباره قاسم سلیمانی موضع گیری می کند که سنتکام اخیرا از اجرای یک مانور دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس خبر داده بود.

رسانه‌های ایران درباره مانور یاد شده خبری منتشر نکرده بودند اما سخنگوی سپاه پاسداران یکشنبه گذشته گفت که "رزمایش اقتدار دریایی" این نیرو در خلیج فارس به پایان رسیده است.

اخبار مرتبط: