فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد ایران برکنار شد

علی‌اکبر ولایتی و فرهاد رهبر حق نشر عکس Tasnim
Image caption اخیرا گزارش‌هایی از اختلاف میان علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد (راست) و فرهاد رهبر منتشر شده بود

هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ایران، فرهاد رهبر را از ریاست این دانشگاه برکنار کرد.

به گفته مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد، هیئت امنای دانشگاه محمد مهدی طهرانچی، رئیس پیشین دانشگاه بهشتی را به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد معرفی کرده است.

آقای رهبر اواخر تیر ماه سال ۱۳۹۶ به ریاست دانشگاه آزاد منصوب شده بود.

هیئت امنای داشنگاه آزاد دلیل برکناری آقای رهبر را اعلام نکرده اما ساعاتی پیش از اعلام این خبر، یکی از مسئولان دانشگاه آزاد در مصاحبه‌ای با سایت فرهیختگان از نارضایتی علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت امنای دانشگاه از شرایط فعلی این دانشگاه خبر داده بود.

حمیدرضا مقدم‌فر، رئیس دفتر نظارت بر امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفته است که علی‌اکبر ولایتی از وضع موجود راضی نبوده و انتظارات و دغدغه‌های او برآورده نشده است.

آقای مقدم‌فر از جمله دلایل نارضایتی آقای ولایتی را بی‌توجهی به تذکرات هیئت امنا برای "به‌کارگیری نیروهای جوان و انقلابی" عنوان کرده است.

حق نشر عکس ANA.IR
Image caption محمدمهدی طهرانچی، سرپرست جدید دانشگاه آزاد در رسانه‌ها به عنوان چهره‌ای نزدیک به علی‌اکبر ولایتی معرفی شده

فرهاد رهبر شش سال در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد ریاست دانشگاه تهران را برعهده داشت. بعضی اقدامات و سیاست‌های او در زمان ریاستش بر دانشگاه تهران جنجالی شد و او در این دوره به رویکردی سیاست‌زده و امنیتی متهم شد.

محمدمهدی طهرانچی، سرپرست جدید دانشگاه آزاد که در رسانه‌ها به عنوان چهره‌ای نزدیک به آقای ولایتی معرفی شده، سمت‌هایی مانند ریاست دانشگاه بهشتی، معاونت علمی آستان قدس رضوی، معاونت پژوهش‌های علم و فناوری مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مرکز نشر دانشگاهی را در کارنامه خود دارد.

موضوعات مرتبط