دادگاه شکایت شجریان از صدا وسیما را رد کرد

توضیح ویدئو،

گفتگو با محمدحسین آقاسی وکیل محمدرضا شجریان

محمد حسین آقاسی، وکیل محمدرضا شجریان، خواننده و استاد آواز، از رد شکایت موکلش از صدا و سیما به دلیل پخش بدون مجوز آثار این هنرمند خبر داده است.

به گفته آقای آقاسی اصل این شکایت در سال ۱۳۸۸ و با استناد به قانون حمایت از مولفان و هنرمندان در دادسرای کارکنان دولت مطرح شده بود.

به گفته وکیل آقای شجریان در نهایت روز دوشنبه ۱۲ شهریور شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت دادگاه رأی مبنی بر رد شکایت صادر و اعلام کرد پخش آثار موکل در صدا و سیما، موجب شهرت وی شده و به زیان او نبوده است.

آقای آقاسی رای دادگاه را مغایر صریح قوانین خوانده و گفته است که "با نادیده گرفتن محتویات پرونده و مستندات من به عنوان وکیل شاکی صادر شده است." او گفته که به این حکم اعتراض خواهد کرد.

منبع تصویر، .

توضیح تصویر،

وکیل محمدرضا شجریان ۹ سال پیش از صدا وسیما شکایت کرده بود

محمدرضا شجریان در جریان وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از معترضان به نتایج انتخابات حمایت کرد. او از آن زمان تا کنون نتوانسته کنسرتی در ایران برگزار کند و صدا و تصویر او نیز به جز در مواردی بسیار معدود از رادیو تلویزیون ایران پخش نشده است.

آقای شجریان در سال ۱۳۸۸ در نامه‌ای به عزت‌الله ضرغامی، رئیس وقت صدا و سیما، به پخش آثارش اعتراض کرده بود و ترانه‌های خود را متعلق به فضای سال‌های اول پس از انقلاب اسلامی در ایران و "بی‌ارتباط با شرایط کنونی" دانسته بود.

از آن زمان پخش دعای ربنا با صدای آقای شجریان هم که در ماه رمضان از تلویزیون پخش می‌شد، متوقف شد.

حدود یک سال پیش مرتضی میرباقری، معاون وقت سیمای رادیو تلویزیون ایران دلیل پخش نشدن دعای ربنا را مواضع آقای شجریان دانست و گفت او در جریان اعتراض‌های سال ۱۳۸۸ 'اشتباه فاحشی ' انجام داد.

اقای شجریان از حدود دو سال پیش به دلیل ابتلا به بیماری در انظار عمومی ظاهر نشده و تنها تصاویر و ویدیوهایی از سوی اعضای خانوده او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.