پایان نشست خبرگان با اشاره به 'دعوت از سران سه قوه'

جنتی و خاتمی

منبع تصویر، Mehr

مجلس خبرگان رهبری در ایران، نشست رسمی خود را با انتشار قطعنامه‌ای پایان داد.

در قطعنامه پایانی مجلس خبرگان به این اشاره شده است که از سران سه قوه برای حضور در این نشست دعوت شد که برادران لاریجانی، روسای مجلس و قوه قضاییه، در آن حاضر شدند.

حسن روحانی، رئیس جمهور، با وجود آن که عضو مجلس خبرگان نیز هست و از او برای سخنرانی دعوت شد، در نشست آن حضور نداشت.

اما علی لاریجانی، رئیس مجلس، و صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در جلسه خبرگان حاضر شدند و سخنرانی کردند.

پیش از این محمد مومن و احمد خاتمی، از اعضای خبرگان، درباره نرفتن حسن روحانی به جلسه خبرگان صحبت کرده بودند.

منبع تصویر، fars

توضیح تصویر،

علی لاریجانی و برادرش، صادق، در جلسه خبرگان سخنرانی کردند

دولت می‌گوید دلیل حضور نداشتن آقای روحانی در جلسه خبرگان سفر او به عسلویه است که از قبل برنامه‌ریزی شده بود.

محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، پیش از پایان جلسه خبرگان گفت: "از اعضای خبرگان دعوت می‌کنیم که امشب میزبانشان باشیم و هر سوالی از رئیس‌جمهور دارند درباره سیاست داخلی، سیاست خارجی و‌ معیشت مردم ‌مطرح کنند. دکتر‌ روحانی هم به جای اینکه نیم ساعت سخنرانی کنند دو ساعت می‌توانند اطلاعات لازم در اختیارشان قرار دهند."

خبرگزاری ایسنا، نزدیک به دولت هم از قول یک "منبع آگاه" نوشته است کسانی که بحث غیبت آقای روحانی از جلسه خبرگان را برجسته می‌کنند "به دنبال موج‌آفرینی علیه دولت در فضای رسانه‌ای کشور هستند، تلاش می‌کنند تا این نکته به جامعه القاء شود که رئیس‌جمهور به اجلاس خبرگان نرفت تا بتوانند حاشیه آفرینی کنند."

ایسنا از قول این منبع آگاه خود نوشته است که "رسم" این بوده است که اعضای خبرگان در ضیافتی که رئیس جمهور برگزار کرده شرکت کنند. هرچند این رویه در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد پایان گرفت.

قطعنامه پایانی خبرگان بر مسایل اقتصادی تمرکز دارد.

منبع تصویر، President.ir

توضیح تصویر،

حسن روحانی برای افتتاح یک واحد پتروشیمی به عسلویه رفت

حسن روحانی چند روز پیش برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره بحران اقتصادی جاری در ایران به مجلس رفت، که نمایندگان از پاسخ‌های او قانع نشدند.

احمد خاتمی، سخنگوی هیئت رئیسه خبرگان، پیش از اجلاس ضمن اعلام دعوت از آقای روحانی گفته بود کسی در جلسه خبرگان به دنبال "مچ‌گیری" نیست بلکه اعضای خبرگان می‌خواهند مسئولان سه قوه، موضوعات روز کشور را روشن کنند.