دولت اقلیم کردستان عراق حملات موشکی سپاه را محکوم کرد

لحظه برخورد موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع حزب دمکرات کردستان در خاک عراق
Image caption لحظه برخورد موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع حزب دمکرات کردستان در خاک عراق

دولت اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای حملات موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان در داخل خاک عراق را محکوم کرده است. بنابر گزارش‌ها در جریان این حملات ۱۴ نفر کشته و حدود ۴۰ نفر زخمی شده‌اند.

در این بیانیه که هیات دولت اقلیم کردستان عراق آن را منتشر کرده مقام‌های این منطقه خودمختار ضمن محکوم کردن حملات موشکی صبح شنبه (هشتم سپتامبر) عملیات‌های مسلحانه‌ای که حزب دموکرات کردستان از داخل خاک عراق علیه همسایگان این کشور از جمله ایران ترتیب می‌دهد هم محکوم شده است.

"[ما] ضمن محکوم کردن این بمباران، نارضایتی خود را از استفاده از خاک اقلیم کردستان برای حمله به کشورهای همسایه را دوباره اعلام می‌کنیم، [رفتاری] که به هیچ عنوان قابل قبول نیست."

صبح امروز گزارش شد که حدود ساعت ۱۰ صبح، مقرهای فرماندهی دو گروه کرد ایران در حوالی شهر کویه عراق مورد حمله موشکی قرار گرفت. بنا بر گزارش ها دو فرمانده این دو گروه کرد ایرانی هم در میان کشته شدگان این حمله‌اند. گزارش شده خالد عزیزی رهبر پیشین حزب دموکرات و ۳۸ نفر دیگر هم در جریان این حملات مجروح شده‌اند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده دولت اقلیم کردستان عراق تمامی امکانات خود را برای کمک به مصدومان و شهروندان مناطق محل اصابت این موشک‌ها به کار گرفته است.

اخبار مرتبط

وب سایت کوردستان مدیا می گوید در جریان حمله امروز دو پیشمرگه کشته و سه نفر زخمی شدند. بر اساس این گزارش ایران از روز گذشته (جمعه شانزدهم شهریور) حمله به مواضع این حزب را آغاز کرده است.

رسانه های ایران هم تصاویر و ویدئوهایی از حمله موشکی این کشور به مواضع حزب دمکرات کردستان منتشر کرده‌اند.

وب سایت خبری تابناک نزدیک به محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید این حملات از سوی سپاه پاسداران و از پایگاهی در نزدیکی ارومیه صورت گرفته و در جریان آن شش موشک زمین به زمین به سوی مواضع گروه های کرد در داخل اقلیم کردستان شلیک شده است.

حزب دموکرات کردستان از سه سال قبل فعالیت مسلحانه‌اش را از سر گرفته است.

به گفته نفیسه کوهنورد خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی، حملات امروز ایران بزرگترین عملیاتى است که در چند دهه گذشته علیه حزب دمکرات کردستان صورت گرفته است.