نماینده مجلس ایران: بیش از ۱۰۰ پیام تهدید به قتل برایم فرستادند

Image caption معاون استاندار خراسان رضوی گفته بود بخشی از پیامک ها از حسینیه‌ای در مشهد ارسال می شده

یک نماینده مجلس ایران که هفته گذشته به لایحه الحاق دولت این کشور به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (سی اف تی) رای داده، گفته است که مخالفان این لایحه "بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ پیام تهدید به قتل" برای او فرستاده اند.

عبدالرضا هاشم‌زایی از سیاستمداران اصلاح طلب و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به وب‌سایت خبری اعتمادآنلاین گفته است که "تعداد پیام‌هایی که مخالفان کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم روز رأی‌گیری به من ارسال کردند بیش از ۲۰۰ پیام بود که ۵۰ پیام آن فحش ناموسی بود که من از اینکه خانواده‌ام این‌ها را خوانده بودند، خجالت می‌کشیدم".

آقای هاشمی زایی گفته "برخی از ارسال‌کنندگان پیام‌ها اسم من را هم نوشته بودند. بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ پیام هم تهدید به قتل بود. برخی عکس مرحوم نواب صفوی را فرستاده بودند و این‌گونه تهدید می‌کردند. مخالفان به‌جز ارسال پیامک در تلگرام واتس آپ هم پیام می‌دادند. بعضاً شماره‌ها نیز مشخص بود".

مجتبی نواب صفوی از بنیانگذاران گروه فدائیان اسلام بود که در ترور شماری از شخصیت های سیاسی و فرهنگی ایران در دوره پهلوی نقش داشت. دیدگاه‌های او در زمره منابع ایدئولوژیک تشکیل حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.

عبدالرضا هاشم‌زایی گفته دریافت پیامک‌های تهدید را حاصل رفتار خودسرانه یا غیرسازمان دهی شده نمی داد.

حق نشر عکس isna
Image caption تومار مخالفان پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در صحن علنی مجلس

آقای هاشمی زایی گفته "همیشه درباره کارهایی که به این شکل در مقاطع مختلف در کشور انجام می‌شد گفته می‌شد که کار گروه‌های خودسر است اما من این را قبول ندارم. با توجه به تجربه‌ای که من دارم هیچ‌کدام از این حرکت‌ها را ناشی از اقدام گروه خودسر نمی‌دانم".

او گفته از اینکه قوه قضائیه به شکایت او رسیدگی کند، ناامید است.

هفته گذشته یک روز پس از تصویب کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، معاون استانداری خراسان رضوی گفت که یکی از ارسال کنندگان پیامک های تهدیدآمیز از حسینیه ای در مشهد اقدام به این کار می کرده است. هویت این فرد خلیل موحد یکی از اعضای سابق شورای شهر مشهد عنوان شد.

پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم یکی از خواسته های گروه ویژه اقدام مالی است. رعایت این درخواست‌ها از سوی ایران، می تواند به کاهش محدودیت بانک های بین المللی برای همکاری با بانک های ایرانی منجر شود.

گروهی از سیاستمداران و فعالان سیاسی که خود را نزدیک و پیرو آیت الله علی خامنه ای می خوانند به شدت با پیوستن ایران به این کنوانسیون مخالفند و می گویند در صورتی که ایران به عضویت آن دربیاید، کمک های مالی جمهوری اسلامی به گروه هایی نظیر حزب الله لبنان با مانع رو به رو می شود.

آیت الله خامنه ای خود ابتدا مخالف پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم بود اما در روز رای گیری درباره لایحه دولت برای پیوستن به این کنوانسیون، علی لاریجانی رئیس مجلس نامه ای را از دفتر رهبر نظام جمهوری اسلامی قرائت کرد که بر اساس آن آقای خامنه ای تصمیم گیری درباره کنوانسیون را به عهده مجلس گذاشت.

لایحه الحاق ایران به این کنوانسیون در مجلس تصویب شده و در انتظار اعلام نظر شورای نگهبان است.