واکنش‌ها به پوستر ترامپ با گرافیک 'بازی تاج و تخت' درباره تحریم ایران

پوستری که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با بازگشت تحریم ها علیه ایران منتشر کرده، خبرساز شده است.

دونالد ترامپ در این پوستر به روی تصویری از خود جمله "تحریم ها می‌آیند" را درج کرده که نوشته و ترکیب گرافیکی آن یادآور جمله "زمستان می آید" در سریال آمریکایی "بازی تاج و تخت" است.

با خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام با ایران، همه تحریم هایی که با این توافق رفع شده بود، از سرگرفته می شود. در آخرین مرحله، قرار است با شروع تحریم های آمریکا علیه خریداران نفت ایران از روز سیزدهم آبان، تحریم های رفع شده با توافق هسته ای به طور کامل اجرایی شود.

دونالد ترامپ این پوستر را در صفحه توییتر خود منتشر کرده و اصطلاحا آن را "پین" کرده و در بالای صفحه‌اش نگه داشته است.

توضیح تصویر،

حساب اینستاگرام منسوب به قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه هم به توییت ترامپ واکنش نشان داده

شبکه آمریکایی اچ‌بی‌او که تهیه کننده سریال بازی تاج و تخت است، به اقدام دونالد ترامپ واکنش منفی نشان داده و او را به سوءاستفاده متهم کرده است. تهیه کننده سریال بازی تاج و تخت گفته: ما از استفاده از این پیام ها آگاه نبودیم و علاقه نداریم علامت تجاری مان برای اهداف سیاسی غارت شود.

میسی ویلیامز، یکی از بازیگران این سریال هم در توییتر خود پوستر دونالد ترامپ را که می گوید "تحریم ها می آیند" آورده و گفته "امروز نه".

کاربران شبکه های اجتماعی با الهام گیری از رفتار دونالد ترامپ، پوسترهای مشابه با شعار و گرافیک سریال بازی تاج و تخت ساخته اند و از او انتقاد کرده اند و با توجه به نزدیک بودن زمان انتخابات میان‌دوره ای کنگره آمریکا که سه شنبه این هفته برگزار می شود، خواهان حضور در انتخابات برای مهار رفتار رئیس جمهور آمریکا شده‌اند.

کاربران فارسی‌زبان هم به این توییت واکنش نشان داده اند و یکی از آنها پوستری طراحی که با اشاره به ریاست جمهوری دونالد ترامپ و شعار تجاری سریال تاج و تخت نوشته "زمستان اینجاست".

در ایران یک حساب اینستاگرام که منسوب به قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس واحد برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب سلامی است، تصویری از او را همراه با نقل قولی که با گرافیک سریال بازی تاج و تخت طراحی شده منتشر کرده که می گوید "من مقابل تو می ایستم".

توضیح تصویر،

کاربران ایرانی گفته‌اند "زمستان اینجاست"