گروهی از دانشجویان دانشگاه آزاد با تعطیلی کلاس‌ها، دست به تجمع اعتراضی زدند

دانشجویان کلاس های درس را تعطیل کرده اند و خواستار پاسخگویی مدیران دانشگاه آزاد در ارتباط با کشته شدن هم دانشگاهی های خود هستند

منبع تصویر، UGS

توضیح تصویر،

دانشجویان واحد علوم تحقیقات خواستار پاسخگویی مدیران دانشگاه آزاد در ارتباط با کشته شدن هم‌دانشگاهی‌های خود هستند

گروهی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات در تهران، کلاس های درس را تعطیل کرده‌ و در اعتراض به سانحه واژگونی اتوبوس این دانشگاه که به کشته شدن شماری از دانشجویان انجامید، تجمع برگزار کرده‌اند.

دانشجویان شعارهای اعتراضی سر داده و خواستار حضور و پاسخگویی مدیران دانشگاه شده‌اند. خبرگزاری ایلنا به نقل از یکی از دانشجویان گفته است "خواستار استعفای مسئولانی هستیم که باعث مرگ تعدادی از دانشجویان شدند".

علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنا و محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هستند. دانشجویان در شعارهایی خواهان استعفای این دو هم شده‌اند.

در جریان نقص فنی یک اتوبوس مستعمل در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که پنجم دی ماه در مسیر کوهستانی این دانشگاه واژگون شد، هفت دانشجو هنگام وقوع حادثه جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر یک روز بعد در بیمارستان جان باختند.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران مسیری که اتوبوس در آن واژگون شده را "غیر استاندارد" توصیف کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی هفته گذشته یک مراسم ختم رسمی در یکی از مساجد تهران برگزار کرد اما گزارش شد که خانواده دانشجویان کشته شده به نشانه اعتراض در این مراسم شرکت نکردند.

به گفته اورژانس تهران در هفته گذشته ۱۱ نفر از سرنشینان مصدوم شده این اتوبوس در بخش مراقبت‌های ویژه در چهار بیمارستان‌ بستری شدند. علی اکبر ولایتی گفته "مسئولان تمام کوشش خود را برای تسریع درمان و بهبود وضعیت جسمانی مجروحان حادثه دانشگاه خواهند کرد".

دادستان تهران که پیش از این از بازداشت دو نفر در ارتباط با حادثه واژگون شدن اتوبوس خبر داده بود، روز چهارشنبه گفت "از دو متهم که شب گذشته بازداشت شدند نیز تحقیقات مفصلی صورت گرفته است."

عباس جعفری دولت‌‎آبادی با اشاره به گزارش‌هایی که درباره احتمال سکته قلبی راننده اتوبوس منتشر شده بود، گفت که پزشکی قانونی این موضوع را رد کرده است.

رهبر و رئیس جمهوری ایران در پیام‌های جداگانه‌ای کشته شدن دانشجویان را در این حادثه را تسلیت گفته‌اند اما به علت آنکه به مناسبت کشته شدن این تعداد از دانشجویان، عزای عمومی اعلام نشده، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از دولت انتقاد کرده‌اند.

منبع تصویر، Irna

توضیح تصویر،

استاندار تهران مسیری که اتوبوس در آن واژگون شده را "غیر استاندارد" توصیف کرده