تجمع اعتراضی مردم و دانشجویان در اطراف دانشگاه تهران

خبرگزاری مهر

منبع تصویر، Mehr

فراخوان تجمع برخی از دانشجویان دانشگاه تهران در همبستگی با اعتراضات دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، تبدیل به تجمع اعتراضی تعدادی از مردم و دانشجویان در اطراف دانشگاه تهران و خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب شده است.

براساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی همزمان با حضور معترضان تعدادی یگان ضد شورش نیروی انتظامی هم در مقابل دانشگاه تهران و میدان انقلاب حاضر بوده‌اند.

برخی از رسانه‌های ایران گزارش کرده‌اند که این تجمع پایان یافته و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کرده که "کسی بازداشت نشده است."

فراخوان دانشجویان دانشگاه تهران از دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشگاهها دعوت کرده بود تا امروز (دوشنبه ۱۰ دی) در دانشگاه تهران حاضر شوند.

در رابطه با این تجمع عبدالعظیم رضایی، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تهران، به ایسنا گفته است که "امروز تعدادی از افراد فرصت‌طلب در مقابل دانشگاه تهران تجمع کردند" وی این تجمع را "غیرقانونی" خوانده و در عین حال اذعان کرده که "شرایط تحت کنترل است" و تعداد شرکت کنندگان را "حدود ۳۰-۲۰ نفر" اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

سرتیپ حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، پیشتر اعلام کرده بود که هرگونه تجمع دانشجویان نیازمند مجوز وزارت کشور است اما معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تهران در اظهاراتی گفته است که برگزاری تجمع دانشجویان در داخل محیط دانشگاه بی‌نیاز از دریافت مجوز از فرمانداری یا استانداری است.

در روزهای اخیر دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد در اعتراض به حادثه واژگونی اتوبوس در این دانشگاه که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر و زخمی شدن تعداد زیادی شده بود، در این دانشگاه دست به تجمعات اعتراض‌آمیز زده و خواستار استعفای مقامات این دانشگاه بودند.

** در نسخه اولیه این خبر به محتوای تصاویری استناد شده بود که پیشتر از سوی مخاطبان برای بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌ها ارسال کرده بودند. بی‌بی‌سی دریافته است که این تصاویر مربوط به تجمعی بوده که دی‌ماه سال ۱۳۹۶ در مقابل دانشگاه تهران برپا شده بود. به همین دلیل ضمن پوزش، این تصاویر را از سایت و شبکه‌های اجتماعی حذف می‌کنیم.