ائتلاف 'همبستگی برای آزادی و برابری در ایران' اعلام موجودیت کرد

همبستگی برای آزادی و برابری در ایران

منبع تصویر، @asosaleh

توضیح تصویر،

ائتلاف همسبتگی در معرفی خود از زبان‌های مختلفی که در ایران صحبت می‌شود استفاده کرده است

ائتلافی از ده گروه سیاسی ایرانی در جلسه‌ای در شهر هانوفر آلمان با عنوان "همبستگی برای آزادی و برابری در ایران" اعلام موجودیت کرده‌ است.

این ائتلاف، که از گروه‌های چپگرا و گروه‌های متمرکز بر حقوق اقوام مختلف در ایران تشکیل شده، می‌گوید که به دنبال "سرنگونی جمهوری اسلامی" خواهد بود.

در بیانیه اعلام موجودیت این جریان آمده که اعضای آن خواهان روی کار آوردن حکومتی " بر مبناى جمهوریت، دموکراسی، جدایی دین و دولت" هستند.

آنها همچنین از نظام فدرالی برای ایران دفاع کرده‌اند که در آن "حقوق برابر ملی" برای همه اقوام ساکن ایران تامین شود.

در بیش از یک سال اخیر اعتراضات ضدحکومتی در ایران بالا گرفته است و همزمان تحرکاتی برای سازماندهی مخالفان در خارج از کشور نیز به راه افتاده است.

ائتلاف همبستگی با اشاره به بحران‌های مختلف جاری در ایران، حکومت ایران را "ناتوانتر از همیشه و در سراشیب فروپاشی" دانسته است.

آنها با اشاره به بحران‌های خارجی ایران خواهان "صلح ومخالف سیاست‌هاى مداخله جويانه وجنگ افروزانه" حکومت ایران شده‌اند و گفته‌اند نیروهای نظامی ایران باید "بی‌قید و شرط" از کشورهای منطقه خارج شوند.

اتحاد دمکراتيک آذربايجان - بيرليک، جنبش جمهوريخوهان دموکرات و لائيک ايران، حزب تضامن دمکراتيک اهواز، حزب دمکرات کردستان ايران، حزب دمکرات کردستان، حزب کومه له کردستان ايران، حزب مردم بلوچستان، سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران، شورای موقت سوسياليستهای چپ ايران و کومه له زحمتکشان کردستان گروه‌هایی هستند که در قالب ائتلاف همبستگی اعلام موجودیت کرده‌اند.