واکنش کاربران توییتر به استعفای ظریف

ظریف

منبع تصویر، iSna

در پی استعفای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، کاربران توییتر با استفاده از هشتگ‌های "استعفای ظریف"، "ظریف بمان" و "ظریف" به این موضوع واکنش نشان دادند.

ضیا نبوی، فعال سیاسی در توییترش نوشت مساله بودن یا نبودن آقای ظریف نیست، سوال این است که آیا حاکمیت به نهادی به نام وزارت امور خارجه با شرح وظایف قانونی‌ اعتقاد دارد؟

یک کاربر دیگر هم با اشاره به تعدادی از کاربران که از این استعفا ناراضی هستند، نوشت: "کشورى که یه تعداى کشور باهاش قطع ارتباطند، یه تعدادى تحریمش کردند، یه تعدادى هم که افتاده دست سردار سلیمانى و دوستان، به وزیر امور خارجه احتیاج نداره. کار با همون جلیلى هم راه مى افته. اینه که ناراحت نباشید."

درباره استعفای آقای ظریف بیشتر بخوانید:

جیسون رضاییان، خبرنگار واشنگتن پست، که مدتی در ایران در بازداشت بوده است در توییترش نوشت با اینکه دلایل شخصی برای ناراحتی از آقای ظریف دارد، اما از استعفای او در حال حاضر نگران است.

یک کاربر دیگر نوشت: "ظریف قبل ازاین ۱۳ باردیگه استعفا داده بود و ۹روز خانه نشین شد وزیرخارجه‌ای که بیشترین حمایت ازطرف نظام ورهبری رو داشت اینگونه درحق کشور کوتاهی کرددرست زمان حساسی که نگاه دنیا بطرف ایران بیش از هرزمان دیگری معطوف شداین آقا از بار مسئولیت شانه خالی کرد و بدون عذرخواهی وپاسخگوئی استعفاکرد."

احسان منصوری، فعال سیاسی در واکنش به استعفای آقای ظریف عنوان کرده که این استعفا نشان از "اختلاف در درون دولت است" و به حمایت آقای روحانی در سخنان روز گذشته از وزیر ارتباطات اشاره کرده است.

کاربر دیگری نیز این استعفا را مساله‌ای کم اهمیت دانسته و در توییتر نوشت: "دعوای خانوادگی است و نمیشه جدی گرفت."

یک کاربر توییتر نیز در توییتی نوشت: "ظریف که گفته بود دوام می‌آوریم."