لیگ برتر فوتبال ایران با پیروزی پرسپولیس آغاز شد

پرسپولیس برابر پارس جنوبی جم پیروز شد حق نشر عکس IRNA
Image caption پرسپولیس برابر پارس جنوبی جم با تک گل مهدی ترابی پیروز شد

لیگ برتر ایران که برخلاف سال‌های گذشته با چند هفته تاخیر از امروز آغاز شد در نخستین دیدار خود که در ورزشگاه آزادی تهران میان پرسپولیس، قهرمان فصل گذشته، و پارس جنوبی برگزار شد شاهد استقبال ۲۵ هزار نفری تماشاگران پایتخت بود.

این دیدار با برتری یک بر صفر پرسپولیس به اتمام رسید تا گابریل کالدرون، سرمربی جدید پرسپولیس نخستین حضورش روی نیمکت قرمزپوشان را با موفقیت تجربه کند.

تک گل پرسپولیس را مهدی ترابی به ثمر رساند.

از نکات جالب توجه این دیدار استقرار تمامی تماشاگران در طبقه نخست ورزشگاه آزادی بود.

آماده شدن ورزشگاه‌ها و شماره‌گذاری صندلی‌ها یکی از مشکلاتی توصیف شده که باعث تاخیر در آغاز این دروه لیگ برتر فوتبال ایران شده است.

در همین رابطه، به گزارش خبرگزاری ایرنا محسن خلیلی، سرپرست تیم پرسپولیس از نحوه بلیت فروشی و همچنین بستن طبقه دوم به روی تماشاگران انتقاد کرده و گفته است: "مسئولانی که تا این حد آغاز لیگ را به تعویق انداختند، حداقل در برگزاری و مسائل ابتدایی نظم داشته باشند. متاسفانه طبقه دوم را از ما گرفتند و طبقه اول هم برای خرید بلیت حواشی زیاد داشت و هواداران اذیت شدند."

اخبار مرتبط

در یکی دیگر از دیدارهای امروز تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان برابر تیم تراکتورسازی تبریز قرار گرفت که نتیجه آن تساوی بدون گل بود.

در سیرجان، تیم گل گهر این شهر که برای نخستین بار به لیگ برتر فوتبال راه یافته برابر تیم قدیمی نساجی مازندران با نتیجه یک بر یک مساوی کرد.

اما شگفتی روز اول را باید به شکست تیم ذوب آهن در خانه برابر سایپا دانست. شاگران علیرضا منصوریان که ابتدا توانستند با دو گل از حریف جلو بیفتند، در ادامه با دریافت سه گل شکست خوردند.

فردا، جمعه اول شهریور، در ادامه هفته نخست تیم استقلال تهران در تبریز برابر ماشین سازی این شهر قرار خواهد گرفت تا از تیم استراماچونی، سرمربی جدید استقلال که ایتالیایی است رونمایی شود.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی ‌بی‌ سی فارسی دنبال کنید