سخنگوی قوه قضائیه دستگیری افراد مرتبط با روح‌الله زم را تکذیب کرد

ایران حق نشر عکس IRNA

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه دستگیری افرادی در ارتباط با روح‌الله زم را در دو قوای مجریه و قضائیه و نیروهای مسلح تکذیب کرد.

آقای اسماعیلی گفت: "تا امروز غیر از خود روح الله زم فرد دیگری از بخش‌های مختلف، چه در دولت چه در قوه چه در نیروهای مسلح بازداشت نشده است و بی‌جهت گمانه‌زنی نشود. توصیه‌ام این است که انگشت اتهام به سمت یکدیگر روانه نکنید."

آقای اسماعیلی افزود: "اجازه بدهید دستگاه‌های امنیتی و قضایی بررسی دقیق خود را انجام دهند، البته ما اطلاعات ذی قیمتی در این حوزه بدست آوردیم، اما بعد از دستگیری زم هیچ دستگیری جدیدی انجام نشده است."

سپاه پاسداران هشت روز پیش اعلام کرد روح‌الله زم مدیر سایت آمدنیوز را بازداشت کرده است. آقای زم به عراق سفر کرده بود و در آنجا نیروهای امنیتی این کشور او را دستگیر و به ایران تحویل دادند.

پیش از آقای اسماعیلی، علی ربیعی سخنگوی دولت و رئیس حراست نهاد ریاست جمهوری نیز دستگیری افرادی در دولت و ریاست جمهوری را در رابطه به روح‌الله زم تکذیب کرده بودند.

پس از دستگیری آقای زم، برخی مقامات و رسانه‌های ایران از این اقدام سپاه استقبال کردند و خواستار دستگیری افراد مرتبط با او و شبکه آمدنیوز شدند.

در روزهای گذشته، جواد کریمی قدوسی نماینده مجلس در توئیتی نوشت چهار رابط روح‌‎الله زم در جریان دستگیری‌های مرتبط با ناآرامی‌های دی ۹۶ در دو قوای مجریه و قضاییه تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

به گفته آقای قدوسی، یکی از این بازداشتی‌ها در دفتر حسام‌الدین آشنا، مشاور ویژه رئیس‌جمهور، رابط دیگر در دفتر ریاست‌جمهوری ، سومین رابط در دفتر مرتضی بانک، مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد و چهارمین رابط در قوه قضاییه بوده‌اند.

در همین حال سایت گرداب، ارگان رسمی فرماندهی امنیت سایبری سپاه، در بیانیه‌ای از "افراد سرخورده و جاه‌طلب" و "مزدوری" که "با راه انداختن رسانه و انجام جنگ روانی" به "وعده‌های پوشالی سرویس‌های جاسوسی" دلخوش هستند خواست "قبل از آنکه نوبت آنها فرا رسد و بخواهند با سرشکستگی عذرخواهی کنند"، به صف ملت بپیوندند."

در این بیانیه آمده که "تمامی مرتبطین شبکه معاند آمدنیوز" برای ابراز "ندامت و تخفیف مجازات احتمالی" با سایت گرداب تماس بگیرند.

آقای اسماعیلی هم در نشست خبری امروز خود مضمون مشابهی را تکرار کرد و گفت:

"توصیه می‌کنم فریب خوردگان عذرخواهی و اعلام اشتباه کنند. به فریب خوردگان داخلی هم می‌گویم اطلاعات ما ذی قیمت است و اینکه کی از آن استفاده کنیم مدیریت شده است و خوب است که مسیر اشتباه را طی نکنند."

بیشتر بخوانید: