سپیده قلیان 'با وثیقه یک و نیم میلیارد تومانی از زندان بیرون آمد'

سپیده قلیان

منبع تصویر، Twitter

از ایران گزارش شده است که سپیده قلیان، از بازداشت‌شدگان حامی کارگران معترض کارخانه نیشکر هفت تپه، با قید وثیقه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به طور موقت از زندان بیرون آمده است.

خانم قلیان از فعال مدنی است که در جریان برخورد با کارگران معترض نیشکر هفت‌تپه سال گذشته بازداشت شده بود و در زندان قرچک ورامین زندانی بود.

ماموران امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران خانم قلیان را به ۱۸ سال زندان محکوم کرده اند.

او به تازگی در اعتراض به فشارهای نهادهای قضایی و امنیتی علیه خانواده اش اعتصاب غذای خشک کرد و آب و غذا نمی‌خورد.

خانم قلیان به دستگیری برادر و خواهرش اعتراض کرده و گفته بود ماموران جمهوری اسلامی ایران در هر ملاقات با اعضای خانواده‌اش، بدرفتاری می‌کنند.

منبع تصویر، SOCIAL MEDIA

توضیح تصویر،

ماموران امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران سپیده قلیان را به ۱۸ سال زندان محکوم کرده اند

او گفته بود در زندان قرچک تحت فشار است و مسئولان زندان اجازه ارتباط با دیگر زندانیان را به او نمی‌دهند و می‌گویند خانم قلیان قصد تحریک سیاسی دیگر زندانیان را دارد.

سپیده قلیان گفته بود با وجود اینکه جوان است، در دوران بازداشت و زندان و بر اثر فشارها موهایش سفید شده است.

به دنبال تشدید مشکلات اقتصادی در ایران در ماه های اخیر، فعالان کارگری معترض با فشارهای امنیتی و قضایی روبرو بوده‌اند و در ماه‌های اخیر برخوردها با آنها تشدید شده است. از جمله به تازگی ماموران امنیتی با خشونت به تجمع کارگران هپکو و آذرآب حمله کردند و معترضان دستگیر شده با احکام سنگینی از سوی قوه قضائیه مواجه شده اند.

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران اخیرا گفت که"اعتراضات کارگری در کشور کم نیست و ما در حال رسیدگی به آنها هستیم منتها گاهی کسی در پوشش مسائل کارگری، اهداف دیگری را دنبال می‌کند که ما این قبیل اقدامات را نباید به حساب کارگران بگذاریم."