یک جنگنده ارتش ایران در سبلان سقوط کرد

بنا بر گزارش‌ها هواپیمای سانحه‌دیده میگ ۲۹ ارتش ایران بوده است

منبع تصویر، Tasnim

توضیح تصویر،

بنا بر گزارش‌ها هواپیمای سانحه‌دیده میگ ۲۹ ارتش ایران بوده است

یک جنگنده ارتش ایران در دامنه کوه‌های سبلان در استان اردبیل سقوط کرده است.

ارتش ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این جنگنده از نوع میگ ۲۹ بوده و "در منطقه عمومی شمال غرب کشور و در حین اجرای ماموریت" دچار سانحه شده است.

این اطلاعیه خلبان هواپیما را سرهنگ محمدرضا رحمانی "از خلبانان مجرب نیروی هوایی" معرفی کرده و گفته است که تلاش‌ها برای مشخص شدن وضعیت خلبان ادامه دارد.

رسانه‌های ایران به نقل از مقام‌های مختلف اخبار متناقضی درباره سرنوشت خلبان‌‌ این هواپیما منتشر کرده‌اند.

بعضی خبرگزاری‌ها از کشته شدن خلبان در این حادثه خبر داده‌اند اما خبرگزاری ایلنا به نقل از یکی از مسئولان امنیتی استان اردبیل گزارش داده است که "خلبانان و سرنشینان هواپیمای جنگی ارتش زنده هستند و قبل از سقوط موفق به استفاده از چتر نجات هواپیما شده‌اند و تماس هایی داشته‌اند."

به گزارش خبرگزاری ایرنا این هواپیما از نوع "میگ ۲۹ تک‌کابین آموزشی" بود.

این جنگنده ارتش ایران از پایگاه دوم شکاری تبریز پرواز کرده و بین ساعت ۹ و ۱۰ صبح در اردبیل سقوط کرده است.

بنا بر گزارش‌ها هلی‌کوپترهای ارتش لاشه هواپیما را در دامنه قله بابامقصود رشته کوه سبلان مشاهده کرده‌اند و هلی‌کوپتر هلال احمر و گروه‌های امدادی عازم محل حادثه شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به خبرگزاری ایسنا گفته است که "یک تیم از مسیر لاهرود به سمت شابیل، سه تیم از مسیر سردابه و یک تیم از مسیر سرعین" به محل اعزام شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در اثر این حادثه ساکنان محلی صدای انفجار مهیبی از کوه سبلان شنیده‌اند. بنا بر این گزارش وزش تندباد شدید و بارش برف در روزهای گذشته در مشگین‌شهر باعث شده تا تحقیق درباره این حادثه سخت‌تر شود.