آلبوم عکس؛ ازدحام جمعیت خاکسپاری سلیمانی در کرمان را به تعویق انداخت

مراسم تشییع جسد قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و حسین پورجعفری، یکی از همراهانش از صبح روز سه شنبه ۱۷ دی ماه در شهر کرمان، زادگاهش آغاز شد. پس از نزدیک به هفت ساعت، مسئولان از تعویق مراسم خاکسپاری به دلیل ازدحام جمعیت خبر دادند.

مراسم تشییع قاسم سلیمانی از سه روز پیش از شهرهای کاظمین، بغداد، کربلا و نجف آغاز شده و روز یکشنبه پس از ورود به ایران و تشییع در اهواز به مشهد منتقل شد.

روز دوشنبه ۱۶ دی ماه مراسم گسترده تشییع در تهران برگزار شد و آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران نماز میت خواند. عصر دوشنبه جسد قاسم سلیمانی در قم و مسجد جمکران تشییع شد.

حق نشر عکس EPA
Image caption پس از حدود هفت ساعت، ‌مهدی صدفی مسئول کمیته تشییع در کرمان به خبرگزاری تسنیم گفت که با توجه به ازدحام جمعیت امکان خاکسپاری قاسم سلیمانی و پورجعفری وجود ندارد
حق نشر عکس AFP
Image caption تعدادی از تشییع کنندگان در کرمان کشته و زخمی شدند. گزارش شده که این حادثه در اثر ازدحام جمعیت و نزدیکی میدان آزادی این شهر بوده است
حق نشر عکس AFP/Getty Images
Image caption جمعیت از ساعت‌ها قبل در انتظار عبور خودرو حامل جسد قاسم سلیمانی در کرمان
حق نشر عکس Mizanonline
Image caption بیلبوردی از توییت آیت الله خامنه ای در مراسم کرمان
حق نشر عکس IRNA
Image caption حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در سخنرانی در کرمان از شخصیت قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس تمجید کرد و با تاکید دوباره بر انتقام سخت، آمریکا را تهدید کرد: "اگر حرکتی دیگر انجام دهند آنجا را که دوست دارند و به آن عشق می ورزند، به آتش می‌کشیم و خودشان می دانند آنجا کجاست."
حق نشر عکس Mizanonline
حق نشر عکس Mizanonline