مراسم تشییع قربانیان هواپیمای اوکراینی در شهرهای مختلف ایران

مراسم تشییع پیکر

منبع تصویر، IRNA

مراسم تشییع پیکر شماری از کشته‌شدگان حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین با پدافند موشکی سپاه پاسداران در شهرهای مختلف ایران برگزار شد.

این مراسم در شهرهای مختلف از جمله سنندج، مهاباد و کرمانشاه با شعارهای علیه حکومت ایران همراه شد و حتی در شهر مهاباد پرچم این کشور را در اعتراض از روی تابوت برداشتند.

بر اساس تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع آروین مرتب و آیدا فرزانه در شهر سنندج در استان کردستان ایران شعارهایی علیه مقام‌های جمهوری اسلامی سر داده‌اند.

از شهر مهاباد هم تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد تشییع کنندگان پرچم ایران را که روی تابوت قربانیان کشیده شده بود، از تابوت‌ها بر می‌دارند.

در کرمانشاه هم شعارهایی در جریان مراسم سر داده شد.

طبق گزارش‌ها، حضور نیروهای امنیتی در مراسم شهرهای مختلف مشهود بوده است.

توضیح ویدئو،

حادثه هواپیمای اوکراین؛ خاکسپاری‌هایی که تلویزیون دولتی پخش نکرد

چهار نفر از دانشجویان پیشین دانشگاه صنعتی اصفهان به نام‌های منصور اثنی‌عشری، امیر اشرفی حبیب‌آبادی، میلاد نهاوندی و پریناز قادرپناه از مسافران این پرواز بودند.

خبرگزاری ایرنا نوشت که از دیگر مسافران اصفهانی این هواپیما می‌توان به مهران ابطحی و مهدی اسحاقیان از خمینی‌شهر، فاطمه قاسمی دستجردی از اصفهان، مهربان بدیعی از اردستان، سعید کدخدازاده از کاشان، فرشته مالکی از مبارکه و شکوفه چوپان‌نژاد از نجف‌آباد بودند.

گزارش شده که در بخشی از مراسم تشییع‌ قربانیان هواپیمای اوکراینی در شهر اصفهان،‌ عده‌ای از تشییع کنندگان سعی می‌کنند با دست زدن و شعار دادن با صدای نوحه مقابله کنند.

پیکرهای آروین مرتب و آیدا فرزانه در سنندج ، امیرحسین قربانی در شهر تفت یزد، زهرا نقیبی، میترا احمدی، بهاره حاج اسفندیاری و آنیسا صادقی در همدان ، الناز نبیی در زنجان و محمد صالحه و همسرش زهرا حسنی سعدی، امیرحسین اویسی و همسرش سارا حمزه‌ای و فرزندشان عسل اویسی و همچنین محمد امین بیروتی و محمدرضا کدخدایی در قم تشییع شدند

تلویزیون ایران مراسم تشییع شماری از قربانیان را پخش کرد اما مراسمی که در آنها شعارهایی علیه حکومت سر داده شد، پخش نشد.

بر اساس این گزارش، پیکرهای محمدحسین اسدی لاری، زینب اسدی لاری و فاطمه محمودی،از جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراین امروز (پنجشنبه) در محوطهٔ امامزاده صالح تجریش به خاک سپرده شدند.

پس از اینکه ایران رسما اعلام کرد که هواپیمای مسافربری اوکراین بوسیله موشک‌های پدافند هوایی سپاه ساقط شده است، کشته شدگان این حادثه را شهید نامیدند، عنوانی که بعضی از خانواده‌های قربانیان از به کار بردن آن برای عزیزانشان ناراضی هستند.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

مراسم تشییع در همدان؛ دخالت ماموران سپاه پاسداران در مراسم تشییع کشته شدگان هواپیمای اوکراینی ساقط شده بوسیله پدافند سپاه در برخی شهرها با اعتراض و انتقاد خانواده ها رو به رو شد

در روزهای گذشته بارها مراسم بزرگداشت و یادبود کشته شدگان هواپیمای ساقط شده اوکراینی به اعتراضات و شعارهایی علیه حکومت ایران کشیده شد و تصاویری هم از تیراندازی و سرکوب تجمع کنندگان منتشر شده است.

مراسم تشییع پیکر ۴ نفر از شهدای سانحه هواپیمای اوکراین در شهر همدان با شرکت مسئولان دولتی و خانواده قربانیان برگزار شد.

در این مراسم پیکر زهرا نقیبی، بهاره حاج اسفندیاری، آنیسا صادقی و میترا احمدی تشییع شد.

منبع تصویر، MEHR NEWS

توضیح تصویر،

سوگواری خانواده چهار تن از کشته شدگان در شهر همدان در مراسم خاکسپاری پیکرهای آنها

منبع تصویر، MEHR

توضیح تصویر،

مراسم تشییع پیکرهای سیاوش مقصودلو، آزاده کاوه و پریا مقصودلو در شهر گرگان در استان گلستان