ویروس کرونا؛ 'کلیه پروازهای رفت و برگشت ایران به چین موقتا متوقف می‌شود'

توضیح ویدئو،

پیامدهای ویروس کرونا؛ ایران ورود مسافران از چین را ممنوع کرد

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که در جلسه اضطراری که ساعتی پیش در تهران برگزار شد، قرار شده است کلیه "پروازهای رفت و برگشت ایران به چین به طور موقت متوقف شود."

آقای نمکی به خبرنگاران گفت: "امروز جلسه اضطراری با حضور وزرای راه و شهرسازی، امور خارجه، گردشگری و میراث فرهنگی، کشور و سخنگوی دولت برگزار شد."

وزیر بهداشت همچنین از پروازهایی برای منتقل کردن شهروندان ایرانی از ووهان چین خبر داد.

او گفت: "همچنین حدود ۷۰ نفر از دانشجویان ایرانی که در ووهان چین گرفتار هستند و بر اساس گزارش دولت چین، این افراد آلودگی ندارند و با وزارت امور خارجه هماهنگ کردیم تا این افراد به ایران بر گردند. البته این موارد به همکاری دولت چین بستگی دارد. این افراد ۲ هفته در قرنطینه و تحت مراقبت و نظارت خواهند بود."

منبع تصویر، Irna

به گفته وزیر بهداشت ایران "این تصمیم‌ها به طور موقت است و بر اساس شرایط تغییر خواهد کرد."

وزیر بهداشت گفت که "در تمام مبادی ورودی ایران اعم از دریایی، زمینی و هوایی، ماموران وزارت بهداشت مستقر شده و تمام موارد را کنترل میکنند.

او بار دیگر تاکید کرده که "تا این لحظه موردی از ابتلا به ویروس کرونا جدید گزارش نشده است."

پیشتر، علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت ایران هم در این مورد گفته بود: تاکنون در مجموع ۶ نفر مشکوک به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده‌اند. دو نفر در یزد، یک نفر در قم، یک نفر در تهران و دو نفر در تبریز. اما آزمایش‌های تشخیصی نشان داد که هیچ کدام به این ویروس مبتلا نبودند.

منبع تصویر، Getty Images

آقای رئیسی همچنین گفته بود که سفرهای تفریحی از چین به ایران ممنوع و سفرهای کاری هم محدود شده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین با اشاره به فعالیت کارگران فنی چینی در ایران گفت: "به عنوان مثال حدود ۱۰۰ کارگر چینی در عسلویه شاغل هستند که احتمالا از هفته آینده و بعد از تعطیلات سال نو چین قصد بازگشت به ایران را دارند که اگر قرار به بازگشت آن‌ها باشد، قطعا اقدامات کنترلی و قرنطینه‌های سختگیرانه هنگام ورودشان به کشور اعمال می‌شود."