روحانی: توطئه دشمنان ماست که با هراس از کرونا کشور را به تعطیلی بکشند

حسن روحانی

منبع تصویر، IRNA

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، پس از شرکت در اولین جلسه "ستاد ملی مبارزه با کرونا" در اظهاراتی که به طور مستقیم از تلویزیون ایران پخش می شد گفت"توطئه دشمنان ماست که با هراس افکنی زیاد در جامعه کشور را به تعطیلی بکشند".

آقای روحانی گفت "اگر فرد مشکوکی دیده شد باید به بیمارستان برود اما همه باید مشغول کار خودمان باشیم." خطاب به مردم ایران گفت "اگر موضوعی را ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفت، آن تصمیم را همگی یک امر لازم تلقی کنند".

وی در همین خصوص تاکید کرد که از روز شنبه (۲۹ فوریه) همه تصمیم‌ها درخصوص اقدامات ضروری درباره کرونا از جمله اعلام تعطیلی‌ها از سوی "ستاد ملی مبارزه با کرونا" انجام خواهد شد.

رئیس جمهور ایران گفت که نیروهای بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا موفق خواهند شد و تاکید کرد که توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از اجتماعات غیرضروری باید جدی گرفته شود.

وی خواستار "پرهیز" مردم از حضور در اجتماعات "غیرضروری" شد و افزود که "مردم هر جا واجب نیست، از اجتماع پرهیز کنند و حتی در اماکن متبرکه که برای ما بسیار مقدس هستند هم توصیه‌های پزشکی و بهداشتی را رعایت کنند."

به گفته آقای روحانی وزارت بهداشت ایران گزارش داده که روند کنترلی ویروس کرونا مثبت است و او هم دستور بسیج همه امکانات کشور برای مبارزه با کرونا را صادر کرده است. وی تاکید کرد که نباید "کسی در این مرحله حساس از شرایط موجود سوء‌استفاده کند."

امروز در ششمین روز اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت و محمود صادقی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این ویروس مبتلا شدند.

همزمان با گزارش ابتلای معاون وزارت بهداشت دولت ایران به کرونا، سایت خبری امتداد در ایران نیز گزارش داده است که یکی از اعضای دفتر آیت‌الله موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید شیعه در قم به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و به همین دلیل دیگر اعضای دفتر او همراه با مرجع تقلید در "قرنطینه" قرار گرفته‌ا‌ند.

مقام های رسمی در دولت ایران می‌گویند تا روز ششم اسفند، ۹۵ نفر به این ویروس در ایران مبتلا شده‌اند و ۱۵ نفر هم درگذشته‌اند.

ویروس کرونا به شهرهای مختلف ایران تسری پیدا کرده و همراه با مسافرانی از ایران به کشورهای همسایه منتقل شده است.