درگذشت حسین شیخ‌الاسلام، سفیر سابق ایران در سوریه در اثر ابتلا به کرونا

حسین شیخ الاسلام

منبع تصویر، FarsNews

توضیح تصویر،

آقای شیخ‌الاسلام سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی را هم داشت

بنابر گزارش رسانه‌های ایران حسین شیخ الاسلام، سفیرسابق ایران در سوریه بر اثر بیماری کووید-۱۹ که ناشی از ابتلا به ویروس کرونا است درگذشته است. همزمان گزارش شده که فاطمه رهبر، نماینده مجلس ایران هم که چند روز پیش تست کرونای او مثبت اعلام شده بود به کما رفته است.

حسین شیخ الاسلام پیشتر مشاور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم بود.

آقای شیخ الاسلام که به علت ابتلا به ویروس کرونا و بیماری ریوی ناشی از آن (کووید-۱۹) در بیمارستان مسیح دانشوری تهران بستری شده بود در دور هفتم مجلس شورای اسلامی هم به عنوان نماینده شهر ری، شمیرانات و اسلامشهر حضور داشت و در مقطعی، مشاور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم بود.

خبرگزاری فارس آقای شیخ الاسلام را از دانشجویان پیرو خط امام که در اشغال سفارت آمریکا و گروگان‌گیری دیپلمات‌های این کشور دخالت داشتند معرفی کرده است.

از دیگر چهره‌های سیاسی-اصولگرا در ایران که امروز، پنجشنبه ۱۵ اسفند، مرگ او بر اثر کرونا خبرساز شد احمد خسروی، مدیر روابط عمومی سازمان مدارس معارف اسلامی صدرا وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی بود که به ویژه در شبکه اجتماعی توییتر با واکنش کاربران محافظه کار و موسوم به "ارزشی" همراه بود.

پیش از این هادی خسروشاهی، سفیر پیشین ایران در واتیکان نیز بر اثر ابتلا به کرونا در سن ۸۱ سالگی در بیمارستان مسیح دانشوری جان خود را از دست داد.

اخبار مرتبط

منبع تصویر، NASIM

توضیح تصویر،

خانم رهبر از نمایندگان اصولگرا و عضو حزب موئلفه اسلامی است

فاطمه رهبر به کما رفت

به گزارش خبرگزاری ایسنا٬ فاطمه رهبر که از چند روز پیش ابتلای او به ویروس کرونا تایید شده بود در بیمارستان بستری و تحت مراقبت ویژه بوده و اکنون با وخامت بیشتر وضعیت جسمانی به کما رفته است.

خانم رهبر در جریان انتخابات مجلس یازدهم که اوایل اسفند ماه جاری برگزار شد توانست با کسب رتبه دوازدهم در میانه فهرست ۳۰ نفره اصولگرایان قرار گرفته و برنده شود.

اخبار مرتبط