'بازگشایی' راه‌های ورودی مازندران؛ ترغیب مردم به پرهیز از سفر

iran taxi

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

عکس آرشیوی از ایستگاه تاکسی

گزارش ها از ایران حاکیست که راه های ورودی استان مازندران در شمال ایران که از ساعات دیروقت پنجشنبه مسدود شده بود باز شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا حسین حسن نژاد، معاون استانداری مازندران، با تایید این خبر گفت که "ایستگاه های بازرسی سلامت به قوت خود باقی است و عملیات تب سنجی و ارزیابی بیماری کرونا در محورهای ورودی استان انجام می‌شود."

این مقام ایرانی گفته است که "لغو ممنوعیت به معنای اجازه ورود آزادانه و بدون نظارت به مازندران نیست ."

او بار دیگر از مسافران خواست از سفر به مازندران خودداری کنند.

آقای حسن نژاد هشدار داد که "در صورت مشاهده علائم مشکوک ویروس کرونا خودرو مذکور توقیف خواهد شد و فرد مذکور برای ۱۴ روز در قرنطینه قرار می گیرد. ارزیابی کرونایی افراد محدود به تب سنجی نخواهد بود و تیم های پزشکی به چندین شیوه افراد را مورد ارزیابی قرار خواهند داد. حتی موارد کمتر مشکوک نیز توسط تیم پزشکی مورد قرنطینه قرار خواهند گرفت."

خبر بسته شدن راه های ورودی استان مازندران در ساعات پایانی پنجشنبه شب اعلام شده بود، که همزمان با مسدود شدن راه های ورود به استان مجاور آن گیلان برای مسافران غیربومی بود.

خبر بازگشایی راه های مازندران ساعاتی بعد از آن منتشر می شود که به گزارش خبرگزاری "مهر" محمود میرفیضی، فرمانده انتظامی این استان، تاکید کرده بود از ورود تمامی خودروها به استثنای خودروهای ضروری جلوگیری خواهد شد.

او گفت: "مأموران پلیس راه با حضور در ورودی محورهای استان مازندران شامل محور هراز، کندوان، فیروزکوه، گلوگاه، رامسر، کیاسر و همچنین آزادراه تهران شمال، با جدیت تمام از ورود انواع خودروها به استثنا خودروهای امدادی، حامل مواد سوختی و فاسد شدنی جلوگیری خواهند کرد."

او گفت که "ورود مسافران از تمامی محورهای مواصلاتی به استان گیلان ممنوع است و اخبار بعدی از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم خواهد رسید."

ایرنا روز پنجشنبه به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران آمار ابتلا در مازندران را ۱۲۱ نفر گزارش کرده و آمار قربانیان را ۱۳ نفر اعلام کرد. همچنین گزارش شد که بیش از ۶۰۰ نفر که مشکوک به ابتلا هستند بستری شده اند.

خبرهای مرتبط: