فرماندار کاشان: تاکنون ۸۸ قربانی و ۱۰۵۶ مبتلا به کرونا داشته‌ایم

علی اکبر مرتضایی

منبع تصویر، IRNA

توضیح تصویر،

علی اکبر مرتضایی، فرماندار ویژه کاشان در یک برنامه زنده تلویزیونی این آمارها را اعلام کرده است

علی‌اکبر مرتضایی، فرماندار ویژه کاشان گفته بر اساس گزارش وزارت بهداشت از ابتدای ماه اسفند تاکنون "در شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل، ۸۸ نفر به علت ابتلای به بیماری کووید ۱۹ (ناشی از ویروس کرونا) فوت کرده‌اند". او همچنین گفته در همین مدت زمان ۱۰۵۶ نفر کرونا مثبت در این منطقه شناسایی شده‌اند.

به گفته آقای مرتضایی نیمی از مبتلایان شناسایی شده بهبود یافته‌ و ترخیص شده‌اند " اما به علت شیوع بیماری، افراد دیگری جایگزین" آنها شده‌اند.

در چند روز گذشته مقام‌های رسمی خارج از تهران آمارهایی از قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا اعلام کرده‌اند که با آمارهای رسمی گزارش شده از منابع دولتی در پایتخت تفاوت‌های بارزی داشته است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آقای مرتضایی روز دوشنبه، نهم مارس، در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه استان اصفهان پخش شده این آمارها را اعلام کرده و خبر داده که برای جلوگیری از گسترش کرونا در کاشان، از ورود خودروهای غیربومی و ترددهای غیرضروری به این شهر جلوگیری خواهد شد.

این آمار از سوی فرماندار ویژه کاشان در حالی روز دوشنبه طرح شد که در نقشه آمار رسمی قربانیان کرونا که خبرگزاری ایرنا آن را روز گذشته (یکشنبه هشتم مارس) منتشر کرده جمع کل مبتلایان استان اصفهان حدود ۵۵۰ نفر گزارش شده بود و در آمار امروز (دوشنبه ۱۹ اسفند) هم به ۶۰۱ نفر افزایش یافته که همچنان با ۱۰۵۶ نفری که آقای مرتضایی تنها در این شهر و آران و بیدگل اعلام کرده تفاوت بارزی دارد.

کاشان در ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان یکی از شهرهای تاریخی و پرجمعیت در مرکز ایران است. کاشان به همراه شهرستان آران و بیدگل مجموعا بیش از نیم میلیون نفر سکنه دارند.

استان اصفهان به همران استان‌های قم، تهران و گیلان بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده‌اند.

منبع تصویر، IRNA

توضیح تصویر،

مرکز کنترل ترافیک تهران دوشنبه را خلوت‌ترین روز تهران، پایتخت در ۱۲ سال گذگشته گزارش کرد

بنا بر تازه‌ترین آمار رسمی از ایران در یک روز گذشته ۵۹۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) در ایران شناسایی شده و تعداد کل مبتلایان شناسایی‌شده به ۷۱۶۱ نفر رسیده است.

بیشترین آمار ابتلا به شهر تهران با ۱۹۴۵ مورد مربوط می‌شود. بعد از تهران، بیشترین موارد ابتلا در استان‌های قم (۷۱۲)، مازندران (۶۳۳)، اصفهان (۶۰۱) و گیلان (۵۲۴) گزارش شده است.

به گفته وزارت بهداشت ایران در مجموع ۲۳۹۴ مبتلا بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، با اعلام آمار جدید همچنین گفته است که در استان خوزستان طی دو روز گذشته بیش از ۳۰۰ نفر به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی مسموم شده‌اند و ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در استان خوزستان ۷۳ نفر اعلام شده است.

آمار رسمی ابتلا به کرونا در حالی منتشر می‌شود که گزارش‌های غیررسمی و اظهارات مقام‌ها و نمایندگان محلی به ویژه در استان‌های شمالی ایران حاکی از افزایش چشمگیر تعداد مرگ و ابتلا در روزهای اخیر است.

نمایندگان استان‌های مازندران و گیلان در مجلس وضعیت این دو استان را بحرانی و اضطراری توصیف کرده‌اند و خواهان اعمال تدابیر فوری برای مقابله به گسترش بیماری شده‌اند.