تازه‌ترین آمار رسمی کرونا در ایران؛ ۶هزار ۴۸۶ جانباخته، بیش از ۱۰۳ هزار مبتلا

کرونا

منبع تصویر، MEHR

وزارت بهداشت ایران می‌گوید در ٢٤ ساعت گذشته ۶۸ نفر به علت کرونا جان‌ باخته‌اند و یک هزار و ۴۸۵ مورد ابتلای جدید شناسایی شده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، امروز (پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت) گفت آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران به ۱۰۳ هزار و ۱۳۵ نفر و تعداد کل جان باختگان نیز به ۶ هزار و ۴۸۶ نفر رسیده است.

او درباره مبتلایان جدید گفت "دو سوم موارد شناسایی شده جدید از جمله افراد نزدیک به بیمار یا خانواده‌های آنها بودند و یک سوم افراد از جمله کسانی هستند که به بیمارستان‌ها مراجعه کردند".

بنا به آمار رسمی، بیش از ۸۲ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند و ۲ هزار و ۷۲۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

بنابر این آمار تا کنون ۵۴۴ هزار تست تشخیص کرونا در ایران انجام شده است.

روز گذشته آمار مبتلایان به کرونا در ایران ۱۰۱ هزار و ۶۵۰ نفر و تعداد کل جان باختگان نیز به ۶ هزار و ۴۱۸ نفر اعلام شده بود.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران دیروز هشدار داده بود که روند شمار مبتلایان در ایران مجددا در چند روز گذشته سیر صعودی داشته است. او از مردم خواست فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

درباره درستی آمارهای رسمی کرونا در ایران هم منابع داخلی هم خارجی ابراز تردید کرده‌اند. در آخرین مورد، مرکز پژوهش‌های مجلس ایران آمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان را چند برابر آمار رسمی دانست اما وزارت بهداشت می‌گوید تفاوت آمار به دلیل محدودیت آزمایش است.

توضیح ویدئو،

شیوع کرونا در خوزستان دوباره اوج می‌گیرد

'اوضاع خوزستان در حال بحرانی شدن است'

فرهنگ کره بندی، رئیس بیمارستان رازی اهواز درباره شیوع ویروس کرونا گفته اوضاع خوزستان در حال بحرانی شدن است.

فرهنگ کره بندی گفته "وضع به قدری خراب است که از هر دو مراجعه کننده به بیمارستان رازی باید یک نفر بستری شود."

اوهمچنین گفته که اگر در اورژانس ۱۰۰ مراجعه کننده داشته باشیم نیمی از آن ها باید بستری شوند.

آقای کره بندی گفت "مردم رعایت نکردند و این عدم رعایت باعث شده که بیماران دیابتی، افراد مسن و افراد با بیماری های زمینه ای با حال بد به بیمارستان مراجعه کنند".

کرونا در دنیا

با کاهش محدودیت‌ها در بیشتر کشورها که همراه با آزادی بیشتر مردم شده است براساس آمار تا صبح امروز بیش از ۳ میلیون و ۸۳۶ هزار به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

تاکنون حدود یک میلیون و ۳۰۷ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کرونا بهبود یافته‌اند.

شمار افرادی که به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در جهان جان خود را از دست داده‌اند، از سقف ۲۶۵ هزار نفر رسید.

ایالات متحده با ۷۴ هزار نفر و پس از آن بریتانیا با بیش از ۳۰ هزار نفر بیشترین تعداد جان باخته را دارند. ایتالیا در رتبه بعدی این جدول قرار دارد.

گرچه به خاطر روش‌های مختلف کشورها در محاسبه و پایین بودن شمار تست‌های تشخیصی در برخی از کشورها، ممکن است آمار واقعی در بسیاری از نقاط جهان پنهان مانده باشد.