توییت آیت‌الله خامنه‌ای درباره واکسن کرونا از دسترس پنهان شد

توییتر خامنه ای

منبع تصویر، Twitter@khamenei_ir

توییتر، یک توییت آیت‌الله خامنه‌ای به زبان انگلیسی را به دلیل "نشر اطلاعات غلط درباره واکسن کرونا" موقتا از دسترس کاربران خارج کرده و ادامه فعالیت حساب رهبر ایران در توییتر را "مشروط به پاک کردن" این توییت کرد.

حساب کاربری آقای خامنه‌ای در توییتر به زبان انگلیسی حرف‌های امروز او را درباره ممنوعیت ورود واکسن کرونا از آمریکا و بریتانیا منتشر کرده و نوشته بود: "آنها قابل اعتماد نیستند و دور از ذهن نیست که بخواهند ملت‌های دیگر را آلوده کنند. براساس تجربه ما از خون‌های آلوده به ایدز، واکسن فرانسه هم قابل اعتماد نیست."

توییتر در جواب سوال هادی نیلی، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در واشنگتن اعلام کرده که این توییت ناقض قوانین توییتر است و اطلاعات غلط درباره واکسن منتشر کرده و صاحب حساب باید آن را پاک کند تا بتواند دوباره به حسابش دست‌رسی داشته باشد.

سخنان آقای خامنه ای درباره ممنوعیت استفاده از واکسن تولیدشده در آمریکا و بریتانیا در حالی عنوان شده است که سازمان بهداشت جهانی و دهها کشور در سراسر جهان، ایمنی واکسن‌های کرونا را تایید کرده و استفاده از آن را آغاز کرده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که واکسن‌هایی را که ایمن و موثر تشخیص می‌دهد، در چارچوب برنامه کوواکس توزیع می‌کند تا دسترسی عادلانه مردم همه کشورهای جهان را به واکسن تامین کند.