'وزارت کشور ایران خواستار انحلال جمعیت امام علی شد'

این نهاد خیریه که در ۱۶ استان ایران نمایندگی دارد معمولا اسامی مذهبی برای برنامه‌های خود انتخاب می‌کند

منبع تصویر، sosapoverty

توضیح تصویر،

این نهاد خیریه که در ۱۶ استان ایران نمایندگی دارد معمولا اسامی مذهبی برای برنامه‌های خود انتخاب می‌کند

وزارت کشور ایران "خواستار انحلال" موسسه خیریه 'جمعیت امام علی ' شده و موضوع را به دادگاه ارجاع داده است.

جمعیت امام علی در توییترش امروز با اعلام این خبر نوشته بر اساس ابلاغیه‌ای که دریافت کرده "وزارت کشور دادخواست انحلال جمعیت امام علی را در مرجع قضایی مطرح کرده که موعد رسیدگی آن ۱۲ اسفندماه سال جاری تعیین شده است."

جمعیت امام علی یکی از بزرگ‌ترین موسسات خیریه غیردولتی در ایران است که به گفته این نهاد بیش از ۱۰ هزار همکار داوطلب در استان‌های مختلف ایران دارد.

این موسسه سال ۱۳۸۴ از وزارت کشور مجوز فعالیت گرفته است. کودک‌آزاری، ازدواج کودکان، کودکان کار و اعتیاد در میان کودکان از مواردی است که این انجمن درباره آن همایش برگزار و اطلاع‌رسانی می‌کند.

تیرماه امسال همزمان با پلمپ دفتر این موسسه، شارمین میمندی‌نژاد موسس و دو نفر از مدیران دیگر آن بازداشت شدند که به جز آقای میمندی‌نژاد بقیه بعد از یک ماه با وثیقه آزاد شدند.

در حکم بازداشت آقای میمندی‌نژاد اتهام او "توهین به رهبر انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران" و اتهام مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه "اقدام علیه امنیت ملی" عنوان شده بود.

منبع تصویر، sosapoverty

توضیح تصویر،

موسس جمعیت امام علی آبان ماه بعد از چهار ماه آزاد شد

آقای میمندی‌نژاد آبان ماه امسال بعد از حدود چهار ماه آزاد شد در حالی که همسرش زهرا رحیمی که مدیرعامل موسسه جمعیت امام علی است، در آن مدت دو روز بازداشت و با وثیقه آزاد شده بود.

پیش از این اتفاقات روزنامه کیهان جمعیت امام علی را به "ترویج خرافات و سیاه‌نمایی علیه انقلاب" و همچنین توهین به آیت‌الله خمینی متهم کرده بود. همچنین اعضای جمعیت امام علی به ارتباط با اسرائیل متهم شده بودند.

در حال حاضر فعالیت‌های این انجمن ادامه دارد. در تازه‌ترین حادثه طبیعی ایران در زلزله سی‌سخت که مردم محلی از روند امدادرسانی دولت گله دارند، این موسسه گزارشی میدانی از وضعیت زلزله‌زدگان در آن منطقه استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر کرده است.

جمعیت امام علی در ۱۶ استان ایران مرکز و دفتر خیریه دارد و بیشتر فعالیتش در زمینه کودکان بدسرپرست یا فقیر است که امکان تحصیل ندارند.

بیشتر درباره این موسسه: