دستگاه قضایی ایران چند نفر را به اتهام همکاری با ساسی مانکن در تهران 'بازداشت کرد'

ساسی مانکن

منبع تصویر، Sasi

رسانه‌های داخلی در ایران گزارش دادند که دادسرای امنیت اخلاقی ایران چند نفر را به اتهام همکاری با ساسی مانکن ستاره مشهور موسیقی پاپ بازداشت کرده است.

دستگاه قضایی ایران تهدید کرده است در صورت انتشار نسخه کامل موزیک ویدیوی جدید ساسان مانکن او را تحت پیگرد قضایی بین‌المللی قرار دهد. دادسرای امنیت اخلاقی همچنین هشدار داده با کسانی که این آهنگ را بازخوانی و دابسمش کنند نیز برخورد می‌کند.

تیزر آهنگ جدید ساسی مانکن با عنوان " تهران توکیو" که در آن یکی از ستاره‌های مشهور فیلم‌های پورنوگرافی حضور دارد، واکنش‌های گسترده‌ای را برانگیخته است.

اکنون دادسرای امنیت اخلاقی با انتشار بیانیه‌ای نوشت که این نهاد قضایی "متعهد می‌شود که در صورت انتشار موزیک ویدیوی کامل ساسان حیدری، ضمن تلاش جهت تحت پیگیری قرار دادن نامبرده در مراجع حقوقی بین المللی، برخورد قضائی قاطع با همکاران، کمک کنندگان و ارسال کنندگان دابسمش به نامبرده در داخل کشور را نیز دستور کار خود قرار دهد".

دادسرای امنیت اخلاقی گفته این اقدامات "در پاسخ به مطالبه و نگرانی گسترده مردم شریف ایران" انجام می‌شود.

همزمان رسانه‌های داخلی ایران گزارش داده‌اند که "عوامل باند سازنده موزیک‌ویدئوهای مستهجن و نزدیک به سایت‌های قمار و شرط‌بندی تحت مدیریت مستقیم ساسان حیدری (ساسی) دستگیر شدند".

پیش از این، محمد سرشار رئیس شبکه کودک و نوجوان ایران در واکنش به موزیک ویدیو جدید ساسی مانکن در پستی اینستاگرامی نوشت خواستار برخورد پلیس فتا با او شده بود.

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
صفحه ۲

در این برنامه با صاحب‌نظران درباره مسائل سیاسی و اجتماعی روز گفت‌ و‌ گو می‌کنیم.

پادکست

پایان پادکست

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) که از زیر مجموعه‌های صداوسیما در ایران است نیز در ابلاغیه‌ای، انتشار ویدیوی تبلیغ آهنگ جدید ساسی‌ مانکن در رسانه‌های اینترنتی داخلی را ممنوع کرد.

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با "هنجارشکنانه" خواندن تیزر موزیک ویدیوی ساسی مانکن اعلام کرد که بر اساس "ابراز نگرانی خانواده‌ها" و "و نقض صریح دستورالعمل حفاظت از حقوق کودکان" این ممنوعیت را اعلام کرده است.

این ابلاغیه در حالی صادر شده است که پیش از این نیز رسانه‌های آنلاین در داخل ایران حق انتشار محتوا و آهنگ‌هایی که مقامات در جمهوری‌ اسلامی به آنها "غیرمجاز" می‌گویند را نداشتند.

این ستاره پاپ ایران در خارج از کشور به سر می‌برد و ساخت و تولید آهنگ‌های او نیز در بیرون از ایران انجام می‌شود.

پیشتر انتشار کلیپ‌های جنجالی بازخوانی یکی از ترانه‌های ساسی‌مانکن به نام "جنتلمن" در بعضی مدارس ایران واکنش مقام‌های حکومت ایران را به دنبال داشت.

حدود ۱۰ سال پیش، در در زمان فعالیت هنری ساسی مانکن در ایران، رسانه‌های داخلی گزارش‌هایی از بازداشت او در جزیره کیش منتشر کدند. در آن زمان، برخی بازداشت او را به دیدارش با مهدی کروبی از نامزدهای ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ مرتبط می‌دانستند.

سردار رادان جانشین وقت فرمانده نیروی انتظامی درباره بازداشت او گفته بود "پلیس کسی مانند این فرد را که به اصطلاح به دنبال ناهنجاری باشد، حتما در زمره دستگیری‌های خود قرار می‌دهد و به یقین اگر این فرد به واسطه این که خواننده زیرزمینی است، اگر از سوی پلیس مشاهده شده باشد، حتما دستگیر شده است". هرچند، ساسی مانکن بعدتر دستگیری خود را شایعه خواند.

این خواننده مشهور پاپ از سال ۲۰۱۲ از ایران خارج شد و اکنون ساکن آمریکا است.

بیشتر بخوانید: