مرگ آزاده نامداری؛ پزشکی قانونی می‌گوید اثری از ضرب و جرح یا بارداری دیده نشده

آزاده نامداری

منبع تصویر، Iran media

توضیح تصویر،

آزاده نامداری با اجرای برنامه "تازه‌ها" در تلویزیون ایران مشهور شد و اخبار و حواشی مربوط به موضع‌گیری‌ها و زندگی شخصی او بارها خبرساز شد

پزشکی قانونی تهران می‌گوید در کالبدشکافی جسد آزاده نامداری، مجری پیشین تلویزیون ایران، اثری از ضرب و جرح یا بارداری او دیده نشده است.

سرپرست دادسرای جنایی تهران هم وقوع "قتل یا دگرکشی" را رد کرده و گفته است در پرونده مرگ خانم نامداری "موضوع خودکشی" مطرح است.

محمد شهریاری معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت بررسی اولیه پزشکی قانونی نشان‌دهنده "وجود داروی قوی ضد افسردگی در آزمایش سم‌شناسی متوفی است، بنابراین موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است."

با وجود این آقای شهریاری گفت که تایید این موضوع "منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب‌شناسی است."

تکذیب بارداری

مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران هم به خبرنگاران گفت که کالبدشکافی صبح روز یکشنبه هشت فروردین انجام شده و علت مرگ در "روزهای آینده" بعد از مشخص شدن "نتایج آزمایشهای سمشناسی و آسیبشناسی" اعلام خواهد شد.

آقای فروزش اخبار و شایعات مربوط به باردار بودن آزاده نامداری را رد کرد و گفت در معاینه ظاهری و کالبد شکافی"هیچ شواهد و اثری از حاملگی وجود نداشته و رحم و ضمائم رحمی در اندازه طبیعی و فاقد هرگونه محصول حاملگی هستند."

به گفته آقای فروزش جسد آزاده نامداری بعد از کالبدشکافی تحویل خانواده او شده است.

جسد آزاده نامداری، مجری سابق صدا و سیما، عصر روز شنبه هفت فروردین در خانه‌اش در منطقه سعادت‌آباد تهران پیدا شد.

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

به گزارش خبرگزاری ایرنا مادر خانم نامداری روز شنبه بعد از دو روز بی‌خبری از او به منزلش در غرب تهران رفته و در داخل خانه جسد او را پیدا کرده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ساعتی بعد از اعلام این خبر گفت " با توجه به علائم جسد می‌توان گفت زمان زیادی از فوت خانم نامداری گذشته است."

از زمان انتشار خبر درگذشت آزاده نامداری اخبار و شایعات تاییدنشده بسیاری از جمله باردار بودن او هنگام مرگ و علت فوت او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

مدیر پزشکی قانونی استان تهران به خبرگزاری ایلنا گفت نتایج کالبدشکافی "طی روزهای آینده به دست می‌آید، اما زمان دقیقی ندارد، چون ممکن است که آزمایش نیاز به تکرار داشته باشد و از طرفی آزمایشات آسیب‌شناسی معمولا زمان‌بر هستند".

با وجود این آقای فروزش گفته پرونده مرگ آزاده نامداری "خارج از نوبت" و "سریع‌تر" بررسی خواهد شد.

آزاده نامداری با اجرای برنامه "تازه‌ها" در تلویزیون ایران مشهور شد و اخبار و حواشی مربوط به موضع‌گیری‌ها و زندگی شخصی او در دوران کاری‌اش در صدا و سیما بارها خبرساز شد.

از جمله اظهارنظرهای او درباره حجاب و تبلیغ پوشیدن چادر در برنامه‌های تلویزیون و مصاحبه‌هایش واکنش‌های زیادی داشت.

اما انتشار عکس‌های بدون حجاب او در سفری به اروپا در سال ۱۳۹۶ با موجی از انتقاد روبرو شد و صدا و سیما او را از حضور در برنامه‌ها منع کرد.

ازدواج خانم نامداری با فرزاد حسنی، مجری دیگر صدا و سیما در سال ۱۳۹۲ و جدایی آنها بعد از یک سال از جمله اتفاقات دیگری در زندگی شخصی او بود که خبرساز شد.