انتقاد سخنگوی دولت حسن روحانی از پرس تی‌وی: اخبار این شبکه به زیان منافع ملی است

پرس تی وی

منبع تصویر، presstv

علی ربیعی، سخنگوی دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران از پرس تی وی، شبکه ماهواره‌ای انگلیسی زبان صدا و سیما انتقاد کرده و اخبار آن را دروغ و به زیان منافع ملی جمهوری اسلامی خوانده است.

این بار اول نیست که دولت ایران از این شبکه خبری به صراحت انتقاد می‌کند.

ماه پیش عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران و سرپرست مذاکرات وین هم از پوشش خبری پرس تی وی به شدت انتقاد کرد.

آقای ربیعی، سخنگوی دولت ایران در مصاحبه با روزنامه شرق، شبکه خبری پرس تی وی را "نماینده" یک تفکر در کشورش دانسته که به گفته او "دقیقا در جهت مخالفت با سیاست‌های ملی" اقدام می‌کند.

آقای ربیعی تاکید کرده اخبار این شبکه "صحت" ندارند و روند رسانه‌ای پرس تی‌وی "به زیان منافع ملی" است.

پرس تی وی بارها به نقل از "منابع آگاه" خود اخباری در باره مذاکرات هسته‌ای وین برای احیای برجام منتشر کرده که دولت آقای روحانی و هیات مذاکره کننده در وین آنها را تکذیب کرده‌اند.

آقای عراقچی ماه پیش در توییتی به انگلیسی نوشت: ''من نمی دانم منبع آگاه پرس تی وی در وین کیست ولی او قطعا آگاه نیست. ''

منابع رسانه‌ای در ایران می‌گویند به احتمال قوی، "منبع آگاه" این شبکه خبری، شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه این شورا و به طور مشخص علی شمخانی، دبیر این شورا است.

پرس تی وی در پاسخ به انتقاد آقای عراقچی گفته بود: ''به جای به زیر سوال بردن اعتبار منابع خبری پرس تی وی، آقای عراقچی باید به طور خاص مشخص می کرد کدام اطلاعات مطرح شده به وسیله منابع خبری پرس تی وی مغشوش بوده است. منتظر شنیدن پاسخ او هستیم.''

گفته شده روابط میان آقای روحانی و آقای شمخانی با تنش همراه است.

آقای شمخانی در مصاحبه‌ای در اسفند سال گذشته، دولت حسن روحانی را به سوء مدیریت در ماجرای افزایش قیمت بنزین متهم کرد که این اظهارنظر با واکنش تند محمود واعظی، رئیس دفتر آقای روحانی، مواجه شد که گفت آقای روحانی، رئیس شورای عالی امنیت است و دبیرخانه شورا، "باید با رئیس آن هماهنگ باشد."