جهانگیری: اخیرا در مورد جریان اصلاح‌طلب با رهبری صحبت کردم

اسحاق جهانگیری

منبع تصویر، Tasnim

توضیح تصویر،

اسحاق جهانگیری گفت: "برخی در سخنرانی یک مقام رسمی مثل معاون رئیس‌جمهور و معاون وزیر می‌گویند ما نمی‌گذاریم سخنرانی انجام شود"

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ایران گفت: " من اخیرا در ارتباط با جریان اصلاح‌طلب‌ با رهبری صحبت کردم. رهبری گفتند به همه جریان‌های سیاسی علاقه‌مند هستند."

اقای جهانگیری امروز شنبه ۷ اسفند با اشاره به اینکه "برخی در سخنرانی یک مقام رسمی مثل معاون رئیس‌جمهور و معاون وزیر می‌گویند ما نمی‌گذاریم سخنرانی انجام شود" افزود: "مگر می‌شود قبول کرد که یک حزب قانونی سخنرانی قانونی در جایی دارد و چند نفر به خود اجازه دهند که این سخنرانی را بر هم بزنند؟"

معاون اول رئیس جمهور، که در همایش سراسری مجریان انتخابات سخن می گفت، مشخص نکرد که آیا گفتگوی اخیرش با آیت الله خامنه ای در مورد امنیت مراسم بوده یا اینکه به طور کلی در مورد فعالیت های اصلاح طلبان صحبت کرده است.

انتقاد اسحاق جهانگیری از کسانی که سخنرانی ها را به هم می زنند در حالی بیان شده که عده ای از نمایندگان مجلس ایران، به دنبال ارائه و تصویب طرحی برای برخورد با برهم زنندگان مراسم و سخنرانی ها هستند.

امروز حسن روحانی رئیس جمهور ایران هم، در همایش سراسری مجریان انتخابات، از اینکه یک جناح به گفته او می‌خواهد جناح دیگر را از صحنه سیاسی حذف کند انتقاد کرد.

آقای روحانی همچنین، نسبت به استفاده از امکانات عمومی برای تبلیغات انتخاباتی هشدار داد و گفت باید در مقابل تخلف احتمالی "یک نیروی نظامی" ایستاد.

رئیس جمهور تاکید کرد: "در این موضوع نمی‌پذیرم که کسی اعلام کند شورای نگهبان مسئول است، شورای نگهبان مسئولیت نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد. لذا چنانکه یک نیروی نظامی، مسلح و امنیتی تخلف کند باید در مقابل آن بایستیم و اعتراض کنیم."

اسحاق جهانگیری در بخشی دیگر از سخنان امروز خود گفته است: "مسئولان و مجریان انتخابات برای اینکه مشارکت حداکثری باشد باید با بی‌طرفی حضور پیدا کنند." وی افزوده: "نباید اجازه دهیم افراد قانون‌شکن آرامش انتخابات را بر هم بزنند."

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می‌شود. شورای نگهبان ایران باید داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کند.