#من_نگفتم ؛ پاسخ منتقدان روحانی در توییتر

حسن روحانی

منبع تصویر، .

دقایقی پس از آن که حسن روحانی در نشست خبری روز دوشنبه ۲۱ فروردین دروغ گفتن در کارزارهای انتخاباتی را نهی کرد، حساب‌های شبکه‌های اجتماعی رسانه‌های اصولگرا به این حرف آقای روحانی واکنش نشان دادند.

در این نشست خبری، خبرنگار روزنامه همشهری خطاب به آقای روحانی گفت: "در وعده های انتخاباتی خود وعده برنامه مدون صد روزه ای برای حل مشکلات اقتصادی داشتید، در حالی که سی اسفند سال پیش بعد از چهار سال گفتید تا ده دولت آینده هم نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند؛ چه شد که صد روز به چهل سال تبدیل شد؟"

رئیس جمهور در پاسخش ادعای "حل صد روزه مشکلات اقتصادی" را دروغ رسانه ای افرادی مخرب دانست و گفت: "من گفتم در صورتی که انتخاب شوم، در پایان صد روز اول ریاست جمهوری کارهایی که انجام داده ام را اعلام می کنم." آقای روحانی بدون اشاره به نام خاصی افزود: "کسی که مشکلات را یک شبه حل می کرد کس دیگری بود. ما نیستیم." این حاضرجوابی آقای روحانی با خنده و تشویق حاضرین همراه شد.

اما کاربران و رسانه های منتقد دولت، سریع به این موضوع واکنش نشان دادند. مثلا، کانال تلگرامی اصولگرا نیوز:

منبع تصویر، .

توضیح تصویر،

واکنش کانال اصولگرا نیوز

یا کانال خبرگزاری تسنیم:

منبع تصویر، .

توضیح تصویر،

واکنش کانال خبرگزاری تسنیم

الیاس نادران، نماینده اصولگرای مجلس نهم نیز در توییتر خود نوشت:

منبع تصویر، .

منتقدان دولت در توییتر، همچنین در مدت کوتاهی صدها توییت با هشتگ #من_نگفتم توییت کردند.

علی رجبی روزنامه نگار همشهری توییت کرد:

منبع تصویر، .

همچنین، روح الله رجایی با اشاره به جمله میرحسین موسوی درباره محمود احمدی نژاد توییت کرد:

منبع تصویر، .

ابراهیم جلالیان، روزنامه نگاری که سوال خبرساز را از آقای روحانی پرسیده بود نوشت:

منبع تصویر، .

برخی از کاربران هم وعده‌های دیگر آقای روحانی را که به نظرشان تحقق نیافته بود با هشتگ #من_نگفتم توییت کردند.

منبع تصویر، .

توضیح تصویر،

اشاره این کاربر به "جک دورسی" مدیرعامل توییتر است

در مقابل، برخی کاربران حامی دولت، با انتشار بخشی از گزارش ۱۰۰روزه وبسایت آقای روحانی، گفته‌های او را تایید کردند. به عنوان نمونه:

منبع تصویر، .

چند کاربر دیگر مدافع روحانی نیز هم با هشتگ #روحانی_چه‌_کرد بخشی از عملکرد دولت را بازنشر کردند. مثلا این توییت:

منبع تصویر، .

یا این یکی که به آمار عملکرد اقتصادی دولت یازدهم اشاره دارد:

منبع تصویر، .

واکنش رسانه‌های منتقد دولت به کنفرانس خبری امروز روحانی، در مواردی به درگرفتن بحث های داغ در حساب های کاربری این رسانه ها منجر شد. به عنوان نمونه، خبرگزاری فارس در حساب اینستاگرام و تلگرامش ویدئوی کنفرانس روز دوشنبه را همراه با بخشی از ویدئوی چهارسال پیش آقای روحانی در کنار هم قرار داد و همراه با هشتگ #عینک_بزنید منتشر کرد.

اشاره فارس به پاسخ روحانی به منتقدان عملکرد اقتصادی دولت یازدهم است که زمانی گفته بود عینک بزنید تا پیشرفت‌ها را ببینید.

منبع تصویر، .

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

در ویدئوی مربوط به دوره پیشین انتخابات، آقای روحانی می‌گوید در برنامه مدونش علاوه بر برنامه برای حل مشکلات اقتصادی، امور فرهنگی، سیاست داخلی، سیاست خارجی و ... برنامه کوتاه مدت یک ماهه و صد روزه وجود دارد و ادامه می‌دهد که می‌توان در یک زمان کوتاه تحول اقتصادی به وجود آورد.

کاربری با نام همتی در زیر این پست نوشته:

"سال نود و دو می‌گوید در صد روز تحول ایجاد می‌کنم حالا می‌گوید نه من گفتم در صد روز گزارش می‌دهم. به نظر شما فرق بین گزارش صد روزه با برنامه صد روزه و یا تحول صد روزه چقدراست؟ به نظر من فرقش از زمین تا آسمان است."

در واکنش، آرمین به او پاسخ داده:

"یادتان رفته که مذاکرات ژنو در همان صد روز اول به پایان رسید و بخشی از تحریم ها معلق شد؟ به نظر من هر کس با توجه به شرایط به وجود آمده در این چهار سال می‌تواند بفهمد که وضعیت چقدر نسبت به قبل تغییر کرده است."

آقای روحانی تا لحظه تنظیم این گزارش هنوز برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ اعلام آمادگی نکرده است. با وجود این، به نظر می‌رسد منتقدانش هیچ فرصتی را برای توضیح خواستن درباره عملکرد اقتصادی او در چهارسال گذشته از دست نخواهند داد.