رژه هارلی دیویدسون‌ها در پراگ

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

شهر پراگ امسال شاهد حضور هزاران موتورسوار از کشورهای مختلف بود که برای شرکت در جشن یکصد و پانزدهمین سال تولید موتور سیکلت هارلی دیویدسون به این شهر آمده بودند. در مرکز شهر این موتورسواران کاملا با دیگر توریست ها متمایز دیده می شدند. آنها اغلب با کاپشن های چرمی و تتوهای روی بدن خود به شکل گروه های چند نفره در مراکز دیدنی شهر حضور داشتند.

محل اصلی نمایشگاه و جشن امسال هارلی دیویدسون پارک بزرگ ویستاویشته در کنار رودخانه ولتاو بود که بنابر اعلام برگزارکنندگان تعداد ۶۰ هزار شرکت کننده را در طی روزهای مراسم میزبان بود.

سال ۱۹۰۳ ویلیام هاردلی بهمراه برادران دیویدسون (ویلیام ، آرتور و والتر) اولین موتور تک سیلندر را روی دوچرخه خود نصب کردند و بدون اینکه پدال بزنند از تپه ای در میلواکی در ایالت ویسکانسین بالا رفتند تا اولین موتور سیکلت برند هارلی دیویدسن بوجود آید.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

امسال همزمان با یکصد و پانزدهمین سال تولید هارلی دیویدسون هزاران طرفدار این برند امریکایی در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک در مرکز اروپا جمع شدند تا با برگزاری برنامه های متنوع جشن بگیرند.

اغلب شرکت کنندگان از کشورهای اروپایی به این محل آمده بودند. هند، ویتنام و ایران از جمله کشورهایی اند که استفاده از موتورسیکلت های سنگین در آنها ممنوع است.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

علی صداقت به همراه دوست خود از آلمان و بعد از ۹ ساعت رانندگی با موتور سیکلت هارلی دیویدسون به پراگ آمده بودند تا در این جشن شرکت کنند. علی صداقت موتورهارلی دیویدسون ۲۰۱۶ خود را که ۱۸۰۰ سی سی حجم موتور آن است سه سال پیش خریداری کرده و اکنون قیمتی برابر با ۲۵ تا سی هزار یورو دارد. او می گوید هر وقت سوار این موتور می شود آرزو می کند روزی بتواند در ایران هم این موتور را استفاده کند.

علی صداقت می گوید وقتی شما روی هارلی دیویدسون رانندگی می کنید تمام استرس های موجود از ذهنتان پاک می شوند و آرامش زیادی برای راننده به همراه دارد.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

سعید جعفر آبادی که ۹ ساعت پشت علی صداقت نشسته بود می گوید اصلا احساس خستگی نداشت و به این فکر می کند شاید سال بعد نیز یک هارلی دیویدسن بخرد. علی و سعید تنها ایرانیانی بودند که روی نقشه محل حضور شرکت کنندگان در این دوره کشور ایران را علامت گذاری کردند.

تفاوت رانندگی با هارلی دیویدسون و موتور سیکلت های دیگر به تعبیر علی صداقت اینگونه است که شما باید انتخاب کنید آیا می خواهید موقع نشستن روی صندلی بنشینید یا روی مبل.

موتور سیکلت های هارلی دیویدسون معمولا ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلو وزن دارند و به خاطر چمدان هایی که در قسمت عقب نصب می شوند، خیلی با سرعت بالا نمی توان با آنها رانندگی کرد و ۱۴۰ تا ۱۵۰ کیلومتر در ساعت حداکثر سرعت این موتورها در جاده است.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

معمولا موتورسوارها با کاپشن های چرم که اسم محل کشورشان پشت آن نوشته شده است شناخته می شوند و پوشیدن این نوع لباس جزیی از این سبک خاص زندگی به شمار می رود.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

هارولد همراه دخترش از سالزبورگ اتریش در این جشن شرکت کردند. او میگوید نوع سبک زندگی هارلی دیویدسون او را علاقه مند کرد و احساسی که با سوار شدن به این موتور دارد را با هیچ موتورسیکلت دیگری نمی تواند مقایسه کند.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

آدری اولسوی ۵۴ سال از هلند موتور مدل ۲۰۱۸ خود را با قیمت ۵۴ هزار یورو خریداری کرده بود و تنها دلیل انتخاب آن را سیاه بودن تمام قطعات آن می داند که نیازی به پولیش کردن ندارد.

او می گوید: بودن در این جمع همانند این است که در میان خانواده خود هستید که البته همه چیز براساس احترام متقابل تعریف می شود.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

هری از هلند با موتور سیکلت خود که با نام پادشاه جاده در یکصد و دهمین سال تولید هارلی دیویدسون تولید شده است در پراگ حضور داشت. از این نوع موتورسیکلت ۱۷۵۰ عدد تولید شده که موتور هری صد و بیستمین شماره از آن سری به شمار می رود که قیمتش حدودا ۳۰ هزار یورو است.

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

هورست روسلر از آلمان در این جشن شرکت کرده بود، او به مدت ۲۵ سال بعنوان نویسنده و عکاس برای مجلات موتورسیکلت به نوشتن و عکاسی مشغول است.

هورست می گوید: مهمترین اتفاق در موتور سواری اینست که موتورسوار از موبایل استفاده نمی کند یعنی صدای موتور هم این اجازه را به او نمی دهد. و در واقع همه چیز را به صورت انسانی در ابعاد حقیقی و نه تنها از روی صفحه تلفن همراه لمس کرده و می بیند و طبیعت پیرامون خود را حس می کند. زیر باران خیس می شود و زندگی کردن را بصورت واقعی تجربه می کند

حق نشر عکس Hassan Sarbakhshian

از قسمت های دیگر این جشن امکان بازدید از موزه هارلی دیویدسون بود که تعداد بسیاری از مدل های قدیمی و جدید تولید شده در آن محل قابل مشاهده بود. از مدلی که برای همراهی با پاپ فرانسیس تولید شده تا مدل ساخته شده برای شصت و پنجمین سال یادبود جنگ جهانی دوم را در این موزه می توان مشاهده کرد.