17:27 گرينويچ - دوشنبه 10 نوامبر 2008 - 20 آبان 1387

تشکیل یک نهاد امنیتی جدید در تهران

مرتضی تمدن

مرتضی تمدن به تازگی به عنوان استاندار تهران منصوب شده است

مرتضی تمدن، استاندار تهران از تشکیل شورای جدیدی در تهران با نام "شورای تأمین امنیت" خبر داده است.

آقای تمدن به خبرگزاری فارس گفته است: "این شورا از سیزده شورای تأمین امنیت شهر و استان تهران با هماهنگی و انسجام نهادها شکل گرفته تا مشکلات امنیتی را حل کند."

مقام های تهران در حالی از تشکیل شورای تامین امنیت خبر داده اند که پیش از این شورایی به نام "تامین استان" در استانداری های کشور از جمله تهران وجود داشته است.

وظیفه این شورا تامین امنیت شهر از طریق هماهنگی با نهادهای انتظامی و امنیتی است.

گفتگو با محمد رهبر، خبرنگار اجتماعی در ایران

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر


استاندار تهران مشخص نکرده که وظیفه اصلی شورای تازه تشکیل شده چیست اما گفته است که "نباید منتظر باشیم فقط دستگاه‌های امنیتی، تامین امنیت را انجام دهند، برقراری امنیت در امور اقتصادی و فرهنگی هم به همان اندازه در جامعه تاثیرگذار و مهم است."

آقای تمدن، تشکیل شورای امنیت تهران را در مراسم آغاز عملیات نیروی انتظامی در این شهر اعلام کرده است.

نیروی انتظامی در اقدامی کم سابقه، از دوشنبه بیستم آبان، یک رزمایش شهری شش روزه را در سطح شهر تهران با عنوان "رزمایش امنیت و آرامش در شهر تهران" برگزار می کند.

۳۰هزار نیروی پلیس با ۴ هزار خودرو، این عملیات را برگزار می کنند.

نیروی انتظامی

۳۰هزار نیروی پلیس با ۴ هزار خودرو، مانور شش روزه امنیت و آرامش را در تهران برگزار می کنند

نیروی انتظامی از شهروندان تهرانی خواسته به علت برگزاری این مانور، از آوردن وسایل نقلیه شخصی به خیابان ها در روز پنج شنبه که ترافیک تهران معمولا سنگین تر از دیگر روزها می شود، خودداری کنند.

برگزاری چنین رزمایش شهری بزرگ و گسترده ای از سوی نیروهای پلیس در ایران بی سابقه است. این رزمایش در ۱۰ مسیر برگزار می شود و خیابانها و اتوبانهای اصلی شهر تهران را در بر می گیرد.

به گفته سرتیپ عزیزالله رجب زاده فرمانده انتظامی تهران، "تمامی کارکنان و پرسنل نیروی انتظامی در تهران بزرگ با یکدیگر هم قسم شده اند تا با اجرای طرح های مستمر، امنیت و آرامش را به شهر تهران بازگردانند."

عملیات امداد و نجات، مقابله با اقدامات امنیتی، مقابله با بحران های احتمالی، تشدید حراست از مراکز استراتژیک، حفاظت از اموال مردم، انتقال سریع نیرو از سایر استانها به تهران، و تمرین هماهنگی بین سازمانهای وابسته به این رزمایش از جمله بخشی های اجرایی این عملیات شش روزه عنوان شده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.