کروبی: من و موسوی نامزد انتخابات ایران می‌مانیم

کروبی: من و موسوی نامزد انتخابات ایران میمانیم
Image caption کروبی: من و موسوی نامزد انتخابات ایران میمانیم

مهدی کروبی می گوید نه او و نه میرحسین موسوی از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری ایران کنار نخواهند رفت.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی که آقای کروبی دبیرکلی آن را به عهده دارد، وی گفته است: "میرحسین موسوی در روز میلاد پیامبر اسلام (۲۵ اسفند ۱۳۸۷) به منزل ما آمد و آنجا بر چند صدایی در عرصه انتخابات تأکید کردیم".

بر اساس این گزارش، آقای کروبی عقیده دارد چند صدایی باعث می شود "مجموعه های مختلفی از مردم" در انتخابات شرکت کنند.

این در حالی است که احزاب اصلی جناح اصلاح طلب نسبت به احتمال پراکندگی آرای اصلاح طلبان هشدار داده اند و نامزدهای باقی مانده در صحنه را به حرکت به سوی اجماع فرا خوانده اند.

"حزب مشارکت ایران اسلامی" همزمان با آغاز سال نو با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تمام توان خود را برای "ایجاد ائتلاف بین گروه ها و نیروهای اصلاح طلب و اجماع بر یک نامزد" به کار خواهد گرفت.

"مجمع روحانیون مبارز" نیز پس از کناره گیری محمد خاتمی از انتخابات، دو نامزد باقی مانده در صحنه را به "نگاه جمع گرایانه و اعتماد به خرد جمعی" دعوت کرد.

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران که اواسط بهمن ماه قصد خود را برای نامزدی در انتخابات اعلام کرده بود، پس از ورود میرحسین موسوی به صحنه انتخابات اعلام کرد برای جلوگیری از "پراکندگی در آرا" از نامزدی در انتخابات انصراف می دهد.

مجمع روحانیون مبارز که آقای خاتمی هم عضو آن است، در بیانیه خود آورده است که "مقطع فعلی را برای چند و چون ماجرا و بازگشایی رمز و راز علل و عواملی که موجب انصراف آقای خاتمی شد" مناسب نمی داند.

اما به نظر می رسد مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، هنوز برای ادامه تلاش برای پیروزی در انتخابات خردادماه ایران مصمم است.

او گفته است: "نه من و نه میرحسین موسوی از انتخابات کنار نمی رویم و به ایشان هم پیشنهاد کرده ام طوری صحبت نکند که از آن کنار رفتن از صحنه برداشت شود. به او گفته ام همیشه بگوید که در صحنه خواهد ماند".

آقای کروبی به مناسبت روز ۲۹ اسفند، روز ملی شدن صنعت نفت ایران نیز اعلام کرد چنانچه به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شود، سهام شرکت های گاز و پخش فرآورده های نفتی را بدون حق انتقال به طور مساوی میان همه ایرانیانی که بالاتر از ۱۸ سال سن داشته باشند، توزیع خواهد کرد.

مطالب مرتبط