لیبرمن: قصد حمله به ایران را نداریم

آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل در مسکو اعلام کرد که کشورش قصد حمله به ایران را ندارد.

آقای لیبرمن امروز چهارشنبه، سوم ژوئن در پایان دیدار سه روزه خود از روسیه گفت کشورهای خاورمیانه ای و دیگر کشورها در جهان باید نسبت به برنامه هسته ایران نگران باشند.

هر از چندگاهی در رسانه های بین المللی اخبار و گزارش هایی در باره احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران منتشر می شود.

اسرائیل برنامه هسته ای ایران را تهدیدی برای خود می داند و می گوید این کشور در پی دستیابی به سلاح هسته ای است. ایران این اتهام را رد کرده و می گوید برنامه هسته ای ایران صرفا مقاصد صلح آمیز دارد.

اسرائیل خود به طور رسمی داشتن تسلیحات هسته ای را تائید نکرده، اما اکثر کارشناسان در این مورد تردیدی ندارند که این کشور دارای یک زرادخانه اتمی است.

وزیر امور خارجه اسرائیل افزود سایر کشورها نباید انتظار داشته باشند که اسرائیل این مشکل {برنامه هسته ای ایران} را برای آنها حل کند.

آقای لیبرمن در مسکو به خبرنگاران گفت: "ما نمی خواهیم به ایران حمله کنیم. ما احتیاجی به آن نداریم. اسرائیل کشوری قدرتمندی است و می تواند از خود محافظت کند."

او افزود که ورود ایران به باشگاه هسته ای دنیا باعث به وجود آمدن رقابت های تسلیحاتی در خاورمیانه می شود که تهدیدی برای کل جهان خواهد بود.

دولت اسرائیل به نخست وزیری بنیامین نتانیاهو از زمان روی کار آمدن تاکید کرده که نباید به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته ای داده شود. مقام های اسرائیلی تا کنون استفاده از گزینه نظامی علیه ایران را آشکارا رد نکرده اند.

مطالب مرتبط