به روز شده:  09:19 گرينويچ - چهارشنبه 15 ژوئيه 2009 - 24 تیر 1388

سقوط هواپیما در نزدیکی قزوین ۱۶۸ کشته برجا گذاشت

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

مقامات ایران می گویند که تمام ۱۶۸ سرنشین هواپیمای تهران - ایروان که در نزدیکی قزوین سقوط کرد، کشته شده اند.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته است که در اثر سقوط هواپیمای توپولوف ۱۵۴ هواپیمایی کاسپین، ۱۵۳ مسافر و ۱۵ خدمه هواپیما جان خود را از دست داده اند.

به گفته آقای جعفر زاده این هواپیما به شماره پرواز ۷۹۰۸ در ساعت ۱۱ و ۳۳ دقیقه صبح روز چهارشنبه ۲۴ تیر (۱۵ ژوئیه) و ۱۶ دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی در جنوب تهران، در نزدیکی روستای جنت آباد قزوین دچار سانحه شد.

تعدادی از سانحه‌های هوایی مرگبار در ایران در سال‎های اخیر

27 نوامبر 2006: سقوط هواپیمای آنتونوف متعلق به سپاه پاسداران در فرودگاه مهرآباد. 38 کشته.

6 دسامبر 2005: سقوط هواپیمای نظامی سی – 130 حامل خبرنگاران در تهران – 110 کشته

10 فوریه 2004: سقوط هواپیمای کیش ایر در شارجه – 45 کشته

19 فوریه 2003: سقوط هواپیمای نظامی ترابری در جنوب ایران - 276 کشته

23 دسامبر 2002: سقوط هواپیمای آنتونوف 140 در مرکز ایران – 46 کشته

او گفت که علت سانحه و چگونگی سقوط هواپیما معلوم نیست و "اطلاعات تکمیلی پس از تأیید تیم بررسی سانحه به اطلاع عموم خواهد رسید".

در همین حال سرهنگ حمید رضا خاکباز، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین به خبرگزاری ایسنا گفته است: "به گفته شاهدان عینی، این هواپیما در آسمان آتش گرفته و پس از برخورد با زمین منفجر و متلاشی شده است".

به گزارش خبرگزاری فارس، هشت نفر از اعضای تیم ملی جودوی نوجوانان ایران به همراه دو مربی در این هواپیما بوده اند.

بنابراین گزارش، این تیم که قرار بود روز ۱۵ مرداد در مسابقات جهانی مجارستان شرکت کند، برای شرکت در یک اردوی آمادگی عازم ایروان بود.

سرتیپ حسین ساجدی نیا، معاون عملیات نیروی انتظامی ایران به خبرگزاری رسمی دولت ایران گفته است: "احتمال می رود یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بین کشته شدگان باشد".

به گزارش ایرنا، "لون داویدیان"، نماینده ارامنه شمال ایران در دوره ششم مجلس شورای اسلامی از سرنشینان هواپیمای سقوط کرده بوده است.

بر اساس گزارشها، آرسن بغوسیان، معاون سازمان هواپیمایی ارمنستان گفته است که ۳۱ نفر از کشته شدگان ارمنی ایرانی، ۴ نفر تبعه ارمنستان و دو نفر گرجی بوده اند.

مسعود مهاجر کارشناس حمل و نقل در گفت و گو با بخش فارسی رادیو بی بی سی گفت که در مدت کوتاه علت حادثه هوایی مشخص نمی شود. به گفته او حتی کارشناسان هواپیمایی هم هنوز نمی توانند حدس بزنند دلیل این حادثه چیست.

او در ادامه افزود: "مشکل ما در ایران محدودیت خرید هواپیما است که نمی توانیم از همه جا انواع هواپیما ها را بخریم، به همین دلیل هم تاحدود زیادی به هواپیماهای شرقی وابسته شده ایم. شرکت هواپیمایی کاسپین تمام ناوگان هوایی اش توپولف است."

بنابر گفته آقای مهاجر هواپیماهایی که از کشورهای شرقی تهیه می شوند هم کهنه و هم ارزان قیمت هستند.

در سالهای گذشته جامعه بین الملل تحریم هایی را علیه ایران اعمال کرده است. مسعود مهاجر معتقد است اگر تحریم ها علیه ایران ادامه پیدا کند وابستگی ایران به نوع شرقی هواپیماها بیشتر خواهد شد.

آقای مهاجر همچنین گفت: "دولت می تواند از طریق قیمت گذاری صحیح صندلی پروازی و باز گذاشتن دست شرکت ها در تعیین نرخ بلیط های شان امکاناتی فراهم کند که حداقل شرکت هایی که باید تزانامه مثبتی داشته باشند، بتوانند هواپیماهای نو تر شرقی تهیه کنند. هواپیماهایی که ما در حال حاضر از بلوک شرق می خریم معمولا بالای 15 تا 17 سال سن دارند. فکر می کنم هواپیمایی هم که به تازگی سقوط کرده بیش از این مدت خریداری شده که درآن زمان هم کهنه بوده است."

او افزود: "راه حل این است که دولت فعالیت هایش را در هواپیمایی شفاف کند و حداقل بخش خصوصی را آزاد بگذارد. چون بخش خصوصی می تواند بدون این محدودیت ها هواپیماهای غربی را بخرد چرا که بخش بزرگی از این تحریم ها شامل بخش خصوصی نمی شود."

سازمان هواپیمایی کشوری می گوید هنوز علت سانحه مشخص نشده و نمی توان آن را نقص فنی خواند. اما در گذشته بارها گفته شده که ناوگان هواپیمایی ایران به شدت فرسوده است و ایران به دلیل تحریمهای آمریکا نتوانسته در سه دهه اخیر ناوگان هوایی خود را بازسازی کند.


شرکت هواپیمایی کاسپین، شرکتی خصوصی است که شانزده سال پیش تاسیس شد. این خط هوایی که با همکاری نیروی هوایی ایران مشغول کار است، در هفته بیش از ۵۰ پرواز داخلی و خارجی دارد.

این هواپیما پنجمین هواپیمای ساخت روسیه در خطوط هوایی ایران است که طی ۹ سال گذشته دچار سانحه مرگبار می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.