فرود اضطراری دو هواپیمای مسافربری در مهرآباد

حادثه مشهد برای هواپیمای شرکت آریا
Image caption در حادثه فرودگاه مشهد که جمعه اتفاق افتاد 16 نفر کشته شدند

به گزارش رادیو تلویزیون ایران دو هواپیمای مسافربری خطوط داخلی این کشور روز یکشنبه به علت اشکالات فنی، از جمله بلند شدن دود در کابین مسافران یکی از این پروازها، در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری انجام داده اند.

بنابه این گزارش هواپیمای شرکت "ماهان" حوالی ساعت چهار بعد از ظهر به وقت محلی از تهران عازم ماهشهر در جنوب این کشور شد که یک دقیقه پس از بلند شدن از زمین به علت "برخاستن دود در کابین مسافران" مجبور به فرود اضطراری شد.

نوع این هواپیما مشخص نشده است.

همچنین به گزارش تلویزیون ایران در روز یکشنبه پرواز شماره 7467 هواپیمای بوئینگ شرکت "کیش ایر" که ساعت یازده و ربع صبح از تهران به مشهد می رفت پس از بروز اشکال در سیستم کامپیوتری هواپیما مجبور به فرود اضطراری در مهرآباد شد.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری در مورد فرود اضطراری این پرواز گفت: "خلبان به منظور حفظ ایمنی بیشتر به فرودگاه مهرآباد فرود آمد و پس از رفع نقص كامپیوتر هواپیما این پرواز حدود دو ساعت بعد انجام شد."

این حوادث پس از دو حادثه مرگبار هوایی در ایران طی دو هفته اخیر روی می دهد.

یک هواپیمای پرواز خطوط هوایی کاسپین از نوع توپولوف روز 15 ژوئیه - 24 تیر - از تهران به ایروان می رفت که در حوالی قزوین سقوط کرد و تمامی ۱۶۸ سرنشین آن کشته شدند.

روز جمعه - 24 ژوئیه - نیز یک هواپیمای مسافری از نوع ایلیوشین ۶۲ متعلق به شرکت هواپیمایی آریا هنگام فرود در مشهد از باند منحرف شد که این حادثه منجر به مرگ ۱۶ تن و آسیب دیدگی حدود سی نفر از سرنشینان پرواز شد.

محمد علی ایلخانی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران "سرعت زیاد" را عامل سانحه هوایی در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد اعلام کرده است.

از سوی دیگر در روز یکشنبه جلسه ای در مجلس شورای اسلامی برای بررسی این سوانح هوایی برگزار شده است.

در این جلسه علی لاریجانی رئیس مجلس، وزیر راه و ترابری و همچنین رؤسا و برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی و عمران مجلس حضور داشته اند که طی آن آقای لاریجانی خواستار توضیحات وزیر راه و ترابری درباره حوادث اخیر شده است.

مطالب مرتبط