دختر ابطحی: "متن اعتراف ها متن بابا نبود"

Image caption محمد علی ابطحی در اولین جلسه محاکمه

یکی از دختران محمد علی ابطحی در گفتگو با تلویزیون فارسی بی بی سی از روند برگزاری دادگاه پدرش ابراز تعجب کرده است.

خانم ابطحی به بی بی سی گفت که وکیل و خانواده محمد علی ابطحی از برگزاری دادگاه او در روز شنبه بی اطلاع بوده اند و پس از انتشار خبر برگزاری دادگاه از آن مطلع شده اند.

محمد علی ابطحی روحانی اصلاح طلب و معاون پارلمانی رئیس جمهوری سابق ایران از متهمان ناآرامی های پس از برگزاری انتخاب ریاست جمهوری است که روز شنبه به اتهام های وارد شده پاسخ داد.

خانم ابطحی با غیرقانونی دانستن جلسه دادگاه گفت معلوم نبود افرادی که در این جلسه صحبت کردند در چه وضع روحی و جسمی بوده اند.

دختر آقای ابطحی همچنین "اعتراف های" پدرش را سخنان واقعی او ندانست.

او گفت: "نه تنها ما که خانواده او هستیم که هر کسی وبلاگ او را که قریب به شش سال به طور دائم نوشته شده، خوانده باشد می فهمد متن اعتراف ها متن بابا نبود."

آقای ابطحی در دادگاه و در جلسه مطبوعاتی پس از آن از محمد خاتمی به خاطر "قربانی کردن جریان اصلاحات به پای میرحسین موسوی" انتقاد کرد.

او ضمن رد انجام تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، علت حمایت علی اکبر هاشمی رفسنجانی از آقای موسوی را انتقام جویی از محمود احمدی نژاد و آیت الله خامنه ای عنوان کرد.

آقای ابطحی همچنین به خبرنگاران گفت از شرایط زندان راضی است. او گفت: "در زندانی که بودیم هیچ مشکلی احساس نکردم و مشکلی نداشتیم. بازجوهای بسیار با فهمو مودبی داشتیم و چیزی وجود ندارد که بخواهم به عنوان نگرانی از زندان یاد کنم."

خانم ابطحی درباره واکنش خود و خانواده اش به سخنان پدرش گفت: "ما به عنوان خانواده آقای ابطحی منتظر می مانیم تا بابا به خانه بیاید و ببینیم چه می گوید."

دختر آقای ابطحی همچنین گفت وقتی خانواده آقای ابطحی دو روز پیش از برگزاری دادگاه موفق به دیدار با او پس از 43 روز شدند، متوجه ضعف جسمانی و روحی او شده بودند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست