مراسم چهلم سهراب اعرابی در بهشت زهرا برگزار شد

سهراب اعرابی
Image caption سهراب اعرابی از هواداران میرحسین موسوی در انتخابات بود

مراسم چهلم سهراب اعرابی، که چهره اش به یکی از نمادهای جنبش مخالفان پس از انتخابات بدل شد، صبح روز پنجشنبه در بهشت زهرا برگزار شده است.

"جرس" (جنبش راه سبز) از سایت های مخالف که به اصلاح طلبان نزدیک است گزارش داد که خانواده اعرابی برای پرهیز از هر گونه "مشکل" برای "جوانان و انبوه حامیان میرحسین موسوی"، مراسم چهلم سهراب را با حضور نزدیکان و اقوام بر سر مزار وی در بهشت زهرا برگزار کردند.

قتل سهراب اعرابی طنین فوق العاده گسترده ای در میان معترضان به نتایج انتخابات داشت شاید به این دلیل که چهره شاداب او در عکس های دوران مبارزات انتخاباتی با شال سبز که به وسعت منتشر شد، مرگش را برای بسیاری سخت و باورنکردنی می کرد.

به علاوه مادر سهراب نیز بارها با صراحت درباره "مظلومیت" مرگ فرزندش سخن گفت.

سهراب اعرابی در جریان اولین راهپیمایی بزرگ مخالفان در تهران که روز 25 خرداد، سه روز پس از انتخابات، انجام شد ناپدید شد.

خانواده اش برای حدود سه هفته از سرنوشت وی بی خبر بودند تا اینکه نهایتا در نیمه دوم تیر ماه از مرگ وی با خبر شدند.

مادر سهراب اعرابی در ۱۶ تیرماه با گذاشتن کفالت در دادگاه انقلاب در انتظار آزادی فرزندش بود. اما سپس در تماسی با خانواده اعرابی به آنها گفته شد که فرزندشان جان باخته و برای تحویل جسد به پزشکی قانونی کهریزک مراجعه کنند.

پیکر وی صبح روز یکشنبه 21 تیرماه تحویل خانواده اش شد و روز 22 تیر به خاک سپرده شد.

اظهارات برخی بستگان سهراب اعرابی نشان می دهد که آنها نسبت به علت مرگ وی مطمئن نیستند.

به آنها گفته شده بود که وی در اثر اصابت گلوله به ناحیه سینه کشته شده است با این حال برخی اعضای خانواده می گویند نمی دانند که علت مرگ شلیک گلوله بوده است یا شکنجه.

میرحسین موسوی و مهدبی کروبی دو نامزد اصلاح طلب انتخابات که آن را آمیخته به تقلب گسترده می دانند و همچنین محمد خاتمی قبلا برای ابراز همدردی به دیدار خانه سهراب اعرابی رفته اند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست