مجمع روحانیون مبارز: اقدامات غیرقانونی در قوه قضائیه را متوقف کنید

صادق اردشیر لاریجانی
توضیح تصویر،

مجمع روحانیون مبارز از لاریجانی خواسته به اقدامات غیرقانونی در قوه قضاییه خاتمه دهد

مجمع روحانیون مبارز خواستار توقف اقدامات غیرقانونی در قوه قضاییه شده است.

به گزارش سایت مجمع روحانیون مبارز، شورای مرکزی این مجمع در جلسه ای که عصر روز یکشنبه تشکیل داد، گزارش هایی در باره وضعیت بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات اخیر و نحوه برخورد با آنان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش سایت مجمع روحانیون مبارز، شرکت کنندگان در این جلسه از ادامه نقض حقوق قانونی بازداشت شدگان در جریان بازجویی، نگهداری برخی از آنان در سلول های انفرادی حتی پس از طی مراحل بازجویی، و نامعلوم بودن سرنوشت شماری از بازداشت شدگان و بی اطلاعی خانواده هایشان از وضعیت آنان ابراز نگرانی و تاسف شدید کردند.

مجمع روحانیون مبارز از صادق اردشیر لاریجانی، رئیس جدید قوه قضاییه، خواستار "دستور قاطع برای تسریع در رسیدگی و توقف اقدامات غیرقانونی" شده است.

در بیانیه مجمع آمده است که در این جلسه، اقدام برخی رسانه های و اشخاص حکومتی در هتاکی و اهانت به مراجع تقلید شیعه و شخصیت های برجسته انقلاب و "شکستن حریم دین، اخلاق و معنویت در ماه مبارک رمضان" از جمله در برخی مجالس مذهبی و دینی ابراز تاسف عمیق شد.

در هفته های اخیر، انتشار دیدگاه های برخی از مراجع تقلید شیعیان، از جمله آیت یوسف صانعی، در انتقاد از دولت با واکنش تند افراد و گروه های طرفدار دولت مواجه شده و خبرگزاری دولتی نیز این واکنش ها را مخابره کرده اند.

مجمع در بیانیه خود خواستار "توقف این رفتار غیراسلامی و غیرانسانی" شده است.

در برابر جامعه روحانیون مبارز تهران، که یک گروه بنیادگرا محسوب می شود، مجمع روحانیون مبارز اصلی ترین تشکل روحانیون اصلاح طلب در جمهوری اسلامی است که با انشعاب از جامعه روحانیت مبارز تهران در سال 1366 ایجاد شد.

ریاست این مجمع تا انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری بر عهده مهدی کروبی بود اما با کناره گیری آقای کروبی و تاسیس حزب اعتماد ملی توسط وی، محمد خاتمی ریاست آن را در دست گرفت.

محمد علی ابطحی، معاون سابق رئیس جمهوری که در بازداشت به سر می برد، از جمله اعضای این تشکل است.