روزنامه نگاران ایرانی به دادستان جدید تهران نامه نوشتند

عباس جعفری دولت آبادی
Image caption عباس جعفری دولت آبادی جایگزین سعید مرتضوی شده است

تعدادی از روزنامه نگاران و فعالان مطبوعاتی ایران در یک نامه سرگشاده به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان جدید تهران خواستار "آزادی بی قید و شرط تمامی روزنامه‌نگاران در بند" و رفع توقیف روزنامه ها شده اند.

این نامه که به امضای حدود سیصد و چهل تن رسیده است، از آقای جعفری دولت آبادی می خواهد در نحوه تعامل قوه قضائیه با روزنامه نگاران و فعالان مطبوعاتی تغییر ایجاد کند.

این روزنامه نگاران از دادستان جدید تهران که جایگزین قاضی سعید مرتضوی شده است، خواسته اند در دوره فعالیت او " نگاهی كه رسانه‌ها را عامل تهدید می داند جای خود را به نگاه فرصت‌ساز به رسانه‌ها و توام با پذیرش اطلاع رسانی آزاد دهد."

این روزنامه نگاران ضمن اشاره به برخورد " توام با بی‌اعتمادی و عدم تعامل با اصحاب رسانه و مطبوعات" دادستانی تهران در سال های اخیر، از توقیف نشریات و بازداشت روزنامه نگاران انتقاد کرده اند.

آنها علاوه بر درخواست آزادی همه همکاران بازداشت شده خود، خواستار رفع توقیف از انجمن صنفی روزنامه نگاران و همه رسانه ها شده اند.

به نوشته این روزنامه نگاران، رفع توقیف از نشریات تعطیل شده مانند روزنامه های یاس نو، صدای عدالت، اعتماد ملی و تمام رسانه‌های دیگری که در سال های گذشته از انتشار بازمانده‌اند به اعتمادسازی میان روزنامه نگاران و دستگاه قضائی کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط