دختر عضو بازداشتی سازمان مجاهدین انقلاب هم بازداشت شد

عاطفه امام
Image caption عاطفه توسط افراد ناشناس و ظاهرا بدون ارائه مجوز قانونی دستگیر شد

دختر یک عضو بازداشتی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بازداشت شده است.

خانواده جواد امام، عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، که از بیش از هشتاد روز پیش در زندان به سر می برد، گفته اند که چند فرد ناشناس عاطفه، دختر نوزده ساله آقای امام را بازداشت کرده و با خود برده اند.

بازداشت عاطفه امام بعد از ظهر یکشنبه و در خیابان طالقانی تهران روی داد و از محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.

لیلی سادات جلال زاده، همسر جواد امام، در مصاحبه با بی بی سی گفته است که عاطفه در یک تماس تلفنی کوتاه با او گفته است که هنگام بازداشت، ماموران چادر را از سر او کشیدند و گفتنه که لایق استفاده از این پوشش نیست.

عاطفه امام در این گفتگوی تلفنی گفته است که نمی داند در کدام محلی در بازداشت به سر می برد اما از گفتگوی ماموران دریافته است که احتمالا در صدد انتقال او به محل دیگری هستند.

ظاهرا بازداشت عاطفه امام بدون ارائه مجوز قانونی صورت گرفته و هویت و ارتباط سازمانی بازداشت کنندگان مشخص نیست اما خانم جلال زاده به نقل از دخترش گفته است که یکی از این افراد همان کسی بود که جواد امام را بازداشت کرد.

در مورد انگیزه دستگیری این دختر نوزده ساله اطلاعی در دست نیست و تا کنون مقامات حکومتی در این مورد توضیحی نداده اند اما به گفته خانم جلال زاده، هدف اصلی تحت فشار قرار دادن پدر عاطفه به اعتراف و اظهار موضوعات مورد نظر دستگاه های امنیتی است.

خانم جلال زاده در این مصاحبه تاکید کرده است که دخترش هنگام بازداشت کاملا سالم بوده و خواسته است این واقعیت به آگاهی همگان برسد.

در وقایع پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری، چند صد تن به دلیل اعتراض به آنچه که تقلب گسترده در این انتخابات می دانستند بازداشت شدند و بعدا، گزارش هایی از ضرب و جرح، شکنجه، قتل و سایر موارد تعدی به تعدادی از بازداشت شدگان در زندان های دولتی انتشار یافت.

شماری از بازداشت شدگان پس از انتخابات از مقامات ارشد سابق در جمهوری اسلامی بوده اند و خانم جلال زاده در مصاحبه خود یادآور شده است که همسرش از جمله کسانی بود که در جنگ هشت ساله با عراق شرکت فعال داشت.

مقامات امنیتی آنچه را که اعترافات داوطلبانه برخی از بازداشت شدگان خوانده اند از رسانه های دولتی پخش کرده اند اما نهادهای مدافع حقوق بشر، حقوقدانان و مخالفان دولت گفته اند که این اعترافات تحت فشار اخذ شده و قابل اعتنا نیست.