هشدار سپاه پاسداران ایران در مورد روز قدس

حنظله
توضیح تصویر،

مخالفان دولت ایران با تلفیق نمادهای جنبش اعتراضی خود با نمادهای فلسطینی، برای حضور اعتراضی در راهپیمایی روز قدس تبلیغ می کنند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می گوید با کسانی که در راهپیمایی روز قدس "شعارهای انحرافی" بدهند یا نماد سبز همراه داشته باشند، "برخورد قاطع" خواهد کرد.

سپاه پاسداران روز پنجشنبه ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: "برخی اخبار و گزارشات دریافتی حکایت از برنامه ریزی شبکه های بیگانه، به ویژه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی، در ایجاد اختلاف و انحراف در حرکت توفنده و یکپارچه شما مردم عزیز و آگاه علیه رژیم اشغالگر قدس دارد".

این نهاد نظامی، "شکست خوردگان در عرصه انتخابات اخیر" را متهم کرده است که تلاش دارند با "شعارهای انحرافی" و "استفاده از نمادهای فریبنده رنگین"، در راهپیمایی روز قدس "اخلال" ایجاد کنند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، نامزدهای معترض به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، از هواداران خود خواسته اند با شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس "قدرت مردم" و اعتراض خود را نشان دهند.

ابتدا گفته می شد که اکبر هاشمی رفسنجانی، بر اساس سنتی ۳۰ ساله، خطبه های نماز جمعه روز قدس را در تهران خواهد خواند، اما ستاد نماز جمعه تهران اعلام کرد که امسال احمد خاتمی امامت نماز جمعه روز قدس را به عهده خواهد داشت و سخنران پیش از خطبه ها هم محمود احمدی نژاد خواهد بود.

با این حال رسانه های اینترنتی جنبش اعتراضی مخالفان دولت ایران بر حضور مخالفان در راهپیمایی روز قدس تأکید می کنند و از هواداران این جنبش می خواهند که برای حضور همراه با با نشانه های سبز و شعارهای "ضد استبدادی" در این راهپیمایی تبلیغ کنند.

اکنون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گوید: "به اشخاص و جریان هایی که در صدد ریختن آب به آسیاب دشمن صهیونیستی هستند هشدار می دهیم چنانچه قصد هرگونه اخلال و بی نظمی در راهپیمایی با شکوه روز قدس را داشته باشند، با برخورد قاطع فرزندان شجاع و غیور ملت مواجه خواهند شد".

پیش تر حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در سرمقاله این روزنامه نوشته بود: "تمامی کسانی که در روز قدس با شعار و نشانه های تفرقه انگیز در صحنه حاضر شوند، چه بدانند و چه ندانند و چه بخواهند و چه نخواهند، مزدور اسرائیل هستند... و برخورد با آنها ضرورتی اجتناب ناپذیر است".

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران هم در نماز جمعه روز ۲۰ شهریور گفت: "مراقب باشید در روز قدس کسانی نخواهند از این اجتماعات برای ایجاد تفرقه استفاده کنند، از تفرقه باید ترسید، با تفرقه باید مقابله و معارضه کرد".

نیروهای سپاه پاسداران و بسیج در برخورد با اعتراضات پس از انتخابات در ایران که به کشته شدن ده ها تن از معترضان انجامید، نقشی تعیین کننده داشتند.