محمد قوچانی، سردبیر اعتماد ملی، از زندان آزاد شد

محمد قوچانی
Image caption محمد قوچانی پس از چهار ماه زندان با سپردن وثیقه آزاد شد

سردبیر روزنامه اعتماد ملی از زندان آزاد شد.

روز جمعه، 30 اکتبر (8 آبان)، وبسایت "تغییر"، متعلق به حزب اعتماد ملی، گزارش کرد که محمد قوچانی، روزنامه نگار و سردبیر روزنامه اعتماد ملی، در ساعات اولیه روز جمعه از زندان اوین آزاد شده است.

در خبر وبسایت تغییر آمده است که ماموران دولتی آقای قوچانی را "پس از 131 روز اسارت" در ساعت 2 پس از نیمه شب جمعه روبروی یک آژانس رها کردند.

این وبسایت می افزاید که محمد قوچانی بامداد روز شنبه، 30 خرداد، یک هفته پس از برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و "تمام مدت اسارت خود را در بند 209 زندان اوین سپری کرد."

خبرگزاری کار ایران - ایلنا - در گزارشی در همین زمینه می افزاید که آقای قوچانی با سپردن وثیقه یکصد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده است.

محمد قوچانی در دو دادگاه دستجمعی متهمان حوادث بعد از انتخابات حضور داشت اما اتهاماتی علیه او عنوان نشد.

آقای قوچانی هنگام بازداشت سردبیر روزنامه اعتماد ملی، ارگان حزب اعتماد ملی به رهبری مهدی کروبی، بود و پیش از آن سردبیری نشریه هایی مانند روزنامه های شرق و هم میهن و هفته نامه شهروند امروز را برعهده داشت.

انتشار روزنامه اعتماد ملی در روز 26 مرداد ماه سال جاری متوقف شد هرچند در ابتدا مقامات قضایی توقف انتشار آن را ناشی از مشکلات فنی روزنامه و سپس حکم توقیف موقت اعلام کردند.

ظاهرا علت توقیف اعتماد ملی انتشار نامه سرگشاده مهدی کروبی خطاب به امامان جمعه حاوی اظهاراتی در مورد سوابق برخی از آنان بود هرچند متن این نامه در روزنامه دیگری به چاپ رسید.

اعتماد ملی از آن زمان تا کنون منتشر نشده است.

مطالب مرتبط