دادگاه محمد علی ابطحی برگزارشد

محمد علی ابطحی
Image caption دادگاه آقای ابطحی امروز برگزار شد

دادگاه محمد علی ابطحی، معاون پیشین محمد خاتمی و هنگامه شهیدی، روزنامه نگار و مشاور امور زنان مهدی کروبی که هردو از متهمان حوادث بعد از انتخابات ایران هستند، امروز 13 آبان ماه برگزار شد.

دادگاه آقای ابطحی که در روز 26 خرداد 88 در منزل خود دستگیر شده بود، امروز سیزدهم آبان ماه با حضور وكیلش به صورت غیرعلنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد.

توهین به رییس جمهور، فعالیت تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی، اخلال در نظم عمومی از طریق شركت در تجمع غیرقانونی و نگهداری اسناد طبقه بندی شده از جمله اتهامات آقای ابطحی است که در کیفر خواست عنوان شده است.

دادگاه هنگامه شهیدی نیز امروز در شعبه 26 دادگاه برگزار شد. خانم شهیدی که روز 10 آبان ماه با قرار وثیقه 90 میلیون تومانی از زندان آزاد شد، امروز با وکیلش، محمد مصطفایی در دادگاه حاضر شد.

آقای مصطفایی، درباره چگونگی برگزاری این دادگاه به بی بی سی فارسی گفت معاون دادستان اتهامات موکلش را در کیفرخواست، توهین به رییس جمهور، اقدام علیه امنیت کشور به وسیله شرکت در تجمعات، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی اعلام کرده است.

به گفته آقای مصطفایی خانم شهیدی همه این اتهامات را رد کرده اما چون هنوز آخرین دفاعیات خود را ارایه نداده احتمالا دادگاه دیگری برگزار می شود که تاریخ برگزاری آن هنوز مشخص نیست.

وکیل خانم شهیدی گفت چون"دلیلی برای این که اتهامات مطروحه متوجه موکلش باشد وجود ندارد"، خانم شهیدی باید تبرئه بشود.