سردبیر آفتاب یزد کناره گیری کرد

روزنامه آفتاب یزد
توضیح تصویر،

مجتبی واحدی پس از ۹ سال، از سردبیری روزنامه آفتاب یزد کناره گیری کرد

مجتبی واحدی، سردبیر روزنامه آفتاب یزد در واکنش به اظهارات معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد ایران و به دلیل اقامت در خارج از کشور از سمتش کناره گیری کرد.

او در سرمقاله روز پنجشنبه ۲۴ دی ماه (۱۴ ژانویه) روزنامه آفتاب یزد ضمن خداحافظی نوشت که "معاون جدید الورود وزارت ارشاد" در یک برنامه تلویزیونی اتهاماتی را به او نسبت داده است.

اشاره آقای واحدی به برنامه گفت وگوی ویژه خبری روز چهارشنبه شبکه دو تلویزیون ایران بوده است که در آن محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد بدون بردن نام شخصی، درباره " سردبیری که در لندن اقامت دارد و تحلیل های رسانه های غربی و بی بی سی را در روزنامه اش بازتاب می دهد" صحبت کرده بود.

سردبیر آفتاب یزد نوشته است که ادامه برنامه "برای همگان آشکار ساخت که مقصود، کدام روزنامه و سردبیر مورد نظر چه کسی است."

آقای واحدی نوشته است که با وجود اقامت اش در خارج از ایران، "منش نگارش" و "نحوه چرخیدن قلم" اش نسبت به ۹ سال قبل تغییری نکرده است.

مجتبی واحدی در بخشی ازاین سرمقاله با اشاره به "اتهام افکنی نامشروع معاون وزیر ارشاد" نوشته است که: "ادعای غیر منصفانه آقای معاون، به معنای غفلت و بی تفاوتی همه دستگاه های قضایی، امنیتی و اطلاعاتی کشور نسبت به انتشار چند ماهه یک روزنامه تحت تاثیر محافل صهیونیستی است."

او همچنین اعلام کرده است که "علیرغم میل باطنی اش" همکاری خود را با آفتاب یزد قطع می کند، چون مایل نیست "دریچه ای از اطلاع رسانی مشروع و قانونی در کشور مسدود و ده ها جوان ایرانی شغل خود را از دست بدهند."

روزنامه آفتاب یزد از روزنامه های منتقد دولت ایران است که چندی پیش هم به اتهام "سعی در القای توهمات منتشره از سوی ضد انقلاب" از وزارت ارشاد ایران تذکر گرفته بود.